Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Соцмережі TikTok загрожує черговий штраф за можливе порушення права на приватне життя дітей

Як повідомляє The Guardian, уповноважена з питань інформації Великої Британії Елізабет Денхем повідомила парламентському комітету, що розслідування почалося в лютому 2019 року — після того, як Федеральна торгова комісія США оштрафувала TikTok на 5,7 мільйона доларів через порушення закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті.

За словами Денхем, британська влада стурбована тим, як відкрита система повідомлень дозволяє будь-якій дорослій людині написати будь-якій дитині.

«Ми вивчаємо систему обміну повідомленнями, яка повністю відкрита, ми дивимося на те, які відео збираються і рекомендуються дітьми в Інтернеті. У нас зараз йде активне розслідування щодо TikTok, стежте за цим», — заявила інформаційна комісарка Сполученого Королівства.

Вона зазначила, що TikTok, яким володіє китайська компанія Bytedance, імовірно порушує Загальний регламент щодо захисту даних Європейського Союзу, який вимагає від компаній надавати підвищений рівень захисту дітей у соцмережах.

Якщо влада Великої Британії вирішить, що TikTok порушує законодавство, компанія може отримати штраф у розмірі до 4% від річного прибутку або 17,9 мільйона фунтів (близько 600 млн гривень).

Нагадаємо, після того, як у лютому американський блогер Метт Уотсон знайшов на YouTube ролики, що нагадують дитяче порно, відеохостинг пообіцяв приховати недоречні коментарі і видалити відео дітей, які порушують політику платформи і не досягли 13 років. Але досі нічого не змінилося — алгоритм рекомендацій продовжує пропонувати відверті ролики з дітьми.

Користувачі, яких Уотсон вважає педофілами, залишають у коментарях посилання на окремі моменти відео: наприклад, в яких випадково видно оголену частину тіла або дитина на мить приймає двозначну позу. Також у коментарях залишають свої контакти, посилання на інші відео, зокрема на дитяче порно. Крім, того у коментарях можна побачити компліменти, питання про вік героїв роликів і навіть натяки на секс. Іноді діти, не розуміючи характеру цих питань, вступають із цими користувачами в діалоги.


Джерело: hromadske.ua 04 липня 2019


Тегиправа дитини,   соцмережі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.