Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Скільки шкіл було пошкоджено через військові дії в Україні: дані МОН

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що з початку війни на Сході України було пошкоджено понад 750 навчальних закладів. Вплив від конфлікту на Донбасі відчувають близько 400 тисяч дітей, які живуть поруч.

Т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет вважає, що Україні важливо оберігати дітей від прямого впливу конфліктів на якість освіти, зокрема військового конфлікту на Сході України, передає пресслужба МОН.

Скільки шкіл було пошкоджено через війну на Донбасі? Лише протягом першого півріччя 2020 року було зафіксовано 10 випадків пошкодження шкіл через військові дії. А загалом з 2014 року кількість пошкоджених навчальних закладів перевищує 750.

Окрім того, безпосередній вплив конфлікту відчувають понад 400 тисяч дітей, які проживають і відвідують школи в 20-кілометровій зоні біля лінії розмежування, в якій є загроза обстрілів.

Відомо, що протягом 2017-2019 років відбулося близько 60 нападів на школи в зоні конфлікту. А також десятки шкіл, які розташовані біля військових об'єктів, наражаються на небезпеку нападів.

До слова, Україна у 2019 році підписала Декларацію про безпеку шкіл. У документі йдеться про зобов'язання попереджати напади на школи та заборону їх використання у військових цілях. Декларація передбачає збереження безпеки в школах, захист права на освіту і моніторинг порушень прав дітей.

 


Джерело: 24 канал 11 вересня 2020


Тегиправа дитини,   освіта,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.