Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Скандал у США: однорічну дитину-мігранта судили без присутності батьків

Суд розглядав право дитини перебувати на території США. У результаті ухвалили рішення про виїзд з країни, малюка відправлять в Гондурас, куди вже депортували його батька, пише ВВС.

Суддя, який розглядав справу сказав, що ніяковіє, коли йому доводиться питати у адвоката, чи розуміє його підзахисний суть справи.

«Мені соромно задавати таке питання, тому що я не знаю, кому ви будете це пояснювати. Тільки якщо не припустити, що однорічна дитина може засвоїти закон про міграцію», - сказав суддя Джон Річардсон адвокатам.

Крім цього хлопчика, в той день в суді штату Аризона без батьків відбувся суд щодо ще кількох дітей. Один з них у відповідь на питання про вік показав п'ять пальців.

У США з травня триває скандал у зв'язку з розлученням сімей, затриманих при нелегальному перетині кордону.

За новими правилами, які ввела адміністрація Дональда Трампа, дітям з мігрантських сімей, розлученим з батьками при спробі потрапити в США, не призначають адвокатів. Вони змушені самі представляти себе в суді, часто не знаючи англійської мови, заявили правозахисники з техаської НКО Texas Civil Rights Project.

Як розповів представник НКО Карлос Гарсія, процеси у справах мігрантів можуть тривати кілька місяців - після суду у кримінальній справі за статтею про незаконне проникнення в країну багато мігрантів подають заявку про отримання притулку, рішення щодо якого ухвалюється ще два-три місяці.

Протягом цього часу дорослих і дітей утримують в різних міграційних центрах.

Щодо дітей, які незаконно переходять кордон США, кримінальних справ не порушують, але можуть відкрити справу за міграційною статтею. В цьому випадку діти змушені самі представляти себе в суді.

Політика затримання сімей на американському кордоні та відділення батьків від дітей діє з початку травня, за цей час в міграційних центрах для «осіб ніжного віку» - так їх називають у США - опинилися близько двох тисяч дітей.

Ізоляційні центри є переобладнаними складами або супермаркетами. На одній з фотографій, поширених Митно-прикордонною службою США, видно, що дорослі мігранти сидять на лавочках у просторі, обгородженому металевою сіткою. Журналісти кажуть, що діти утримуються в схожих умовах.

Політику роз'єднання дітей на кордоні критикують в усьому світі. Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді сказав ВВС, що політика «нульової терпимості» до мігрантів є неприйнятною, припинити її закликав комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

Папа римський Франциск назвав поділ сімей «таким, що суперечить католицьким цінностям» і «аморальним». «Популізм - це не рішення», - сказав голова католицької церкви.

Дональд Трамп у відповідь на критику написав 18 червня, що США «не стануть табором для мігрантів і не перетворяться в притулок для біженців».


Джерело: Вголос 10 липня 2018


Тегиправа дитини,   США,   мігранти,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.