Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Скандал у США: однорічну дитину-мігранта судили без присутності батьків

Суд розглядав право дитини перебувати на території США. У результаті ухвалили рішення про виїзд з країни, малюка відправлять в Гондурас, куди вже депортували його батька, пише ВВС.

Суддя, який розглядав справу сказав, що ніяковіє, коли йому доводиться питати у адвоката, чи розуміє його підзахисний суть справи.

«Мені соромно задавати таке питання, тому що я не знаю, кому ви будете це пояснювати. Тільки якщо не припустити, що однорічна дитина може засвоїти закон про міграцію», - сказав суддя Джон Річардсон адвокатам.

Крім цього хлопчика, в той день в суді штату Аризона без батьків відбувся суд щодо ще кількох дітей. Один з них у відповідь на питання про вік показав п'ять пальців.

У США з травня триває скандал у зв'язку з розлученням сімей, затриманих при нелегальному перетині кордону.

За новими правилами, які ввела адміністрація Дональда Трампа, дітям з мігрантських сімей, розлученим з батьками при спробі потрапити в США, не призначають адвокатів. Вони змушені самі представляти себе в суді, часто не знаючи англійської мови, заявили правозахисники з техаської НКО Texas Civil Rights Project.

Як розповів представник НКО Карлос Гарсія, процеси у справах мігрантів можуть тривати кілька місяців - після суду у кримінальній справі за статтею про незаконне проникнення в країну багато мігрантів подають заявку про отримання притулку, рішення щодо якого ухвалюється ще два-три місяці.

Протягом цього часу дорослих і дітей утримують в різних міграційних центрах.

Щодо дітей, які незаконно переходять кордон США, кримінальних справ не порушують, але можуть відкрити справу за міграційною статтею. В цьому випадку діти змушені самі представляти себе в суді.

Політика затримання сімей на американському кордоні та відділення батьків від дітей діє з початку травня, за цей час в міграційних центрах для «осіб ніжного віку» - так їх називають у США - опинилися близько двох тисяч дітей.

Ізоляційні центри є переобладнаними складами або супермаркетами. На одній з фотографій, поширених Митно-прикордонною службою США, видно, що дорослі мігранти сидять на лавочках у просторі, обгородженому металевою сіткою. Журналісти кажуть, що діти утримуються в схожих умовах.

Політику роз'єднання дітей на кордоні критикують в усьому світі. Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді сказав ВВС, що політика «нульової терпимості» до мігрантів є неприйнятною, припинити її закликав комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

Папа римський Франциск назвав поділ сімей «таким, що суперечить католицьким цінностям» і «аморальним». «Популізм - це не рішення», - сказав голова католицької церкви.

Дональд Трамп у відповідь на критику написав 18 червня, що США «не стануть табором для мігрантів і не перетворяться в притулок для біженців».


Джерело: Вголос 10 липня 2018


Тегиправа дитини,   США,   мігранти,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок