Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Штраф за відмову від щеплення і позбавлення виплат: в Україні розгорілася дискусія через жорсткі заходи по вакцинації

Ще одна країна вирішила піти по стопах Австралії і відмовитися від усіх виплат із бюджету для дітей, чиї батьки відмовляються від вакцинації без об'єктивних причин.

Влада Нідерландів ініціює аналогічні заходи. У країні катастрофічно падає рівень вакцинації, чим і викликаний інтерес до настільки кардинальних заходів, пише місцеве видання RTL Nieuws. Це питання знайшло відгук і в Україні, в мережі розгорілася дискусія.

Заходи передбачають також фінансовий штраф для батьків, які не вакцинують свою дитину і до право ясел відмовитися від нещеплених дітей.

Відзначається, що дані заходи ґрунтуються на правилі: "немає щеплення – немає грошей".

Передбачається, що кожна новонароджена дитина повинна отримати "паспорт вакцинації", в якому буде вказано, які щеплення їй зробили.

Ще один аспект – інформаційна кампанія. Пропонується вести роз'яснювальну роботу і протидіяти фейковим історіям про шкоду вакцинації.

Є в Нідерландах і противники таких заходів. Деякі законодавці переконують, що батьків необхідно схиляти до прийняття правильного рішення м'якшими способами.

Ці ініціативи вже знайшли відгук в Україні. У мережі розгорілася дискусія. Багато хто вважає, що в нашій країні введення подібного покарання тільки ще більше "розплодить корупцію".

Ще одна думка: в такому випадку батьків невакцинованих дітей повинні звільнити від податків.

 


Джерело: Обозреватель 18 лютого 2019


Тегиправа дитини,   щеплення,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.