Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Реєстр педофілів в Україні: правозахисник назвав "підводні камені" законопроекту

Законопроект про створення в Україні реєстру педофілів, навколо якого розгорнулася широка громадська дискусія, викликає низку запитань і потребує доопрацювання.

Таку думку висловив в ефірі ObozTV віце-президент Всеукраїнської фундації "Захист прав дітей" Олексій Лазаренко. За його словами, існує ризик, що в реєстр можуть потрапити невинні люди.

"Наратив нашої країни як пострадянської — люди думають, що можуть таким чином зводити рахунки, коли людина не причетна до скоєння сексуальних злочинів, тим більше педофілії, але може опинитися у такий реєстр", — заявив він.

"Я дуже прискіпливо вивчав цей законопроект, він дуже сирий, там процедури не прописані. Має бути громадське обговорення, повинна бути експертиза, повинен бути чіткий механізм... Для того, щоб не були порушені основоположні права кожної людини, яку без суду і слідства можуть у чомусь звинуватити", — пояснив Лазаренко.

Експерт зазначив, що законопроект не дає відповіді на низку запитань: "Хто буде вести ці реєстри? Хто буде адміністратором? Яким чином це буде організовано? Хто може внести, хто може виключити? Ще треба ввести відповідні зміни щодо термінів, коли така судимість буде вважатися знятою. Щодо педофілів і тих, хто застосував насильство до дітей, буде зніматися така судимість чи ні?"

Як повідомляв OBOZREVATEL, законопроект про Єдиний реєстр педофілів лежить у Верховній Раді з червня 2017 року. Робота над документом вийшла на фінішну пряму. Зокрема, передбачається створити Єдиний реєстр осіб, засуджених за статеві злочини щодо неповнолітніх. Інформація про (колишнього) злочинця буде вноситися до реєстру на підставі рішення суду. Користувачами реєстру є керівники прокуратур, органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи органів внутрішніх справ і Державного бюро розслідувань.

Право на отримання інформації з реєстру мають керівники навчальних закладів, закладів охорони здоров'я та інших установ, які надають медичні, освітні, соціальні послуги малолітнім.


Джерело: Обозреватель 02 листопада 2018


Тегиправа дитини,   педофілія,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини,   реєстр педофілів

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".