Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рада зробила крок до урівняння прав на відпустки усиновлювачам сиріт

Рада в першому читанні ухвалила законопроект №6350 щодо зрівняння прав чоловіків та жінок на отримання відпусток при усиновленні дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. За відповідне рішення проголосували 235 народних депутатів з 226 необхідних.

У разі ухвалення законопроекту у другому читанні та в цілому, права жінок та чоловіків, які усиновили дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, зрівнюються і вони отримають право на оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів.

Також з законодавства виключається норма щодо надання відповідних відпусток лише у разі усиновлення дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, яка старше трьох років.

Після ухвалення законопроекту право на таку відпустку матимуть і ті батьки, які усиновили дитину сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, після досягнення нею двомісячного віку.


Джерело: УНН 16 сiчня 2019


Тегиусиновлення,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".