Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рада Європи роз'яснила права дітей у цифровій сфері

Комітет міністрів Ради Європи опублікував нові рекомендації для країн-членів спільноти з метою захисту прав дітей у цифровому середовищі - Інтернеті, мобільних пристроях, соціальних мережах. Про це йдеться у прес-релізі Представництва ЄС в Україні.

“Держави повинні забезпечити адекватний і безпечний доступ дітей до цифрової сфери, надати можливості підключення і контент, спеціально призначений для дітей; у спеціалізованих громадських місцях такий доступ повинен надаватися безкоштовно”, - йдеться в прес-релізі.

В Організації закликають держави вжити конкретних заходів для захисту дитини від передчасного впливу цифрового середовища. Зокрема, дітям слід роз’яснити їх права і свободи, існуючі обмеження, а також прищепити повагу до чужої гідності і виробити протидію до розпалювання ворожнечі. Крім того, слід підвищувати їх юридичну грамотність з тим, щоб запобігати у майбутньому порушенню прав інтелектуальної власності.

Крім того, в Раді Європи порекомендували готувати дітей до активної участі у “цифровому громадянстві”. З іншого боку, держави зобов’язуються забезпечити захист персональних даних і недоторканність приватного життя майбутнього громадянина.

“Держави не повинні забороняти дітям використовувати засоби для шифрування особистих даних. Їх обробка повинна здійснюватися тільки за згодою дітей/їх батьків або законних представників. Профілювання дітей для аналізу або прогнозування їхніх особистих уподобань має бути заборонено законом”, - йдеться в документі.

Також в Раді Європи закликають подбати про вироблення критичного мислення у дітей у насиченому ризиками цифровому середовищі. До комплексу превентивних заходів входить таке:

регулярний моніторинг ризиків,
використання ефективних систем перевірки віку,
впровадження принципів для продуктів/послуг, призначених для дітей або таких, якими користуються дiти.
Крім того, держави зобов’язані виробити заходи для наступних видів захисту дітей у цифровому просторі. Це захист від:

комерційної експлуатації, вікової реклами і маркетингу,
реклами шкідливого контенту і поведінки,
сексуальної експлуатації та зловживань,
рекрутування для вчинення злочинів,
участі в екстремістських політичних або релігійних рухах,
торгівлі людьми,
згвалтування, переслідування та інших форм злочинів.

Крім того, для дітей і їхніх представників повинні бути забезпечені доступні засоби правового захисту і подачі скарг - як судових, так і несудових.

 


Джерело: УНН 05 липня 2018


Тегиправа дитини,   інтернет,   Інтернет,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.