Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Псевдобулінг: інстаблогер з Одещини зняв ролик, де інсценував цькування

Поки в школах з вчителями та дітьми все частіше стаються випадки реального цькування, 19-ти річний інстаблогер з Одещини зняв ролик, в якому хлопця нібито булять. Зняте виклали в інстаграмі.

Автор ролику Олександр Подолюк зізнався, що Данило Ботошан, якого в ролику підлітки обливають кетчупом, погодився взяти участь в жартівливій рубриці за гонорар 500 гривень. З’ясувалося, що ролик знятий за згодою всіх учасників.

Я не маю великої потреби в грошах, це був просто жарт, за який я отримав гроші. Не можу сказати, що мені було некомфортно. Мені було дуже весело. Булінга не було і насильно мене ніхто не ображав, – зізнався хлопець, що зіграв жертву в скандальному роликові.

Користувачі соцмережі цю витівку юнакам не пробачили.

Автора відеоролику спочатку звинуватили у булінгу, а потім самого почали цькувати в мережі. А також погрожувати йому та рідним.

Люди почали писати, що мені треба руки і ноги повідривати, що мене в місті зловлять, поб’ють, – сказав Олександр.

Наразі хлопець написав заяву в поліцію, яка в цей час уже досліджувала відео на предмет булінгу. Після перевірки знущань не знайшли. Але порадили Олександу ретельніше підбирати контент.

Раджу дотримуватися культури спілкування у мережі інтернет. Тому що такі відеоролики доступні не лише для дорослих, а й для дітей. І діти беруть з цього приклад поведінки у побуті, – повідомив представник поліції.

Реакція користувачів, які обурилися псевдобулінгом, зрозуміла, каже психолог. Але мала б бути стриманішою. Герой ролику про набутий досвід не шкодує. Але чи наважиться його повторити – не певен. Надто вражений обуренням в соцмережі.

Натомість і сам автор відео не певен, чи варто продовжувати провокативну рубрику.


Джерело: ВСЕОСВІТА 25 лютого 2020


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   булінг

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.