Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Перша в Україні "дитсадківська" група, де навчатимуть словацькою, відкрилася в Ужгороді

Цими днями в Ужгороді відбулося урочисте відкриття першої в Україні групи дитячого садочка, де діти спілкуватимуться й навчатимуться виключно словацькою мовою. На урочистому відкритті були присутні малята – майбутні вихованці, їхні батьки, адміністрація дитсадка, партнери з освітніх програм, а також Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова.

Відкриття відбулося завдяки двосторонній розвитку українсько-словацькій співпраці, яка помітно активізувалася останнім часом. Із вступним словом до присутніх звернулася голова Товариства словаків Закарпаття ім. Людовіка Штура Валерія Баланко, котра запевнила, що з боку закордонних словаків садочок завжди може розраховувати на підтримку.

До привітань долучився присутній на відкритті директор ЗОШ №15 м. Ужгорода Володимир Поліщук, котрий пообіцяв, що вже незабаром ужгородські діти отримають змогу продовжувати освіту в словацьких класах цієї школи.

Окремий коментар стосовно перспектив подальшого співробітництва погодилася дати для «Закарпатки» Генконсул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова: «Ваш край добре відомий за його межами, оскільки тут живе багато народностей та національностей, котрі звикли толерантно ставитися один до одного. Тож кожна ентічна меншина повинна відчувати, що має право виховувати своїх дітей на материнській мові. Зокрема для словаків приємно, що мають змогу долучитися до цього процесу, і їхні дітки можуть навчатися рідної мови. Хоча, звісно, це не значить, що вони не будуть вивчати українську».

Чи дійсно в Ужгороді виникла нагальна необхідність у відкритті групи для дітей із мовами нацменшин, розповіла завідувачка Ужгородського дошкільного закладу №42, на базі якого вона й працюватиме, Оксана Касинець: «Вочевидь, те, що вибір випав саме на нас, обумовлено нашим розташуванням у місті. Адже ми найближче знаходимося від Сторожниці, де, як відомо, компактно проживають саме словаки. Часто в розмові з батьками доводилося чути, що вони зацікавлені в тому, аби діти мали змогу виховуватися материнською мовою. А плідна співпраця зі словацькими організаціями дозволила втілити нам цей проект у життя».

Утім, про необхідність створення на базі садка такої групи свідчить той факт, що сьогодні батьки записуються в чергу на наступний рік. Тож на завершення гості свята висловили сподівання, що групи з навчанням не тільки словацькою, а й іншими мовами нацменшин і надалі відкриватимуть у нашому краї.


Джерело: karpatnews.in.ua 15 вересня 2014


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   дитячий садок,   дошкільне виховання

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".