Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Передозування вітамінів небезпечніше за авітаміноз: лікар заборонив напихати дітей таблетками

З приходом весни наш організм потребує вітамінів і ми біжимо до аптеки та купуємо першу ліпшу баночку пігулок, які нібито повинні вирішити всі наші проблеми, у тому числі такий же метод застосовуємо і для дітей. У першу чергу дитині потрібне збалансоване харчування. Організму потрібно допомагати, а не лікувати.

Про це говорить лікар-педіатр Дмитро Чеснов, зокрема фахівець розповів, чим загрожує перенасичення дитячого організму вітамінами.

"Організм дитини влаштована так, що йому треба просто допомагати, а не лікувати. Він сам підказує, що йому потрібно. Ось дитина тягнеться за солодощами, подумайте, може, у нього енергетичний голод? Або пальчиком в сільничку - зверніть увагу, чому він так робить? Діти все нам підказують, тому мамі треба не сидіти в інтернет-чатах, а звернутися до педіатра", — сказав Чеснов.

Взимку діти часто страждають через авітаміноз. Але це не означає, за словами фахівця, що одразу ж потрібно бігти до аптеки та запихати своє чадо синтетичними вітамінами.

"Не треба напихати дитину таблетками, для дитячого організму менш шкідливий невеликий гіповітаміноз, ніж маленький гіпервітаміноз. Передозування таблетованими вітамінами більш небезпечне для організму, ніж невеликий недолік того чи іншого мікроелементу", - уточнив педіатр.

Він також додав, що у щоденному дитячому меня повинні обов'язково бути присутні молочні продукти та м'ясо.

"Про овочі та фрукти теж не забуваємо — це донатори клітковини і мікроелементів. Багато мами дають дітям риб'ячий жир, але сьогодні, умови доступності практично всіх продуктів харчування, це скоріше маркетинговий хід, ніж реальна користь. У той же час риба донатор фосфору і кальцію, вона дуже корисна. При цьому треба пам'ятати, що річкова риба може викликати алергічні реакції", - пояснив лікар.

Як підкреслив медик, якщо дитина збалансовано харчується та активно рухається і достатньо часу проводить на свіжому повітрі, немає необхідності у штучних вітамінах з аптеки.


Джерело: znaj.ua 21 лютого 2019


Тегиправа дитини,   харчування дітей,   здоров'я дітей,   захист прав дитини,   вітаміни

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок