Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

"Не заборонено законом": юрист про можливість працювати в школах чи дитсадках гвалтівникам дітей

Особам, які відбули покарання за сексуальне насильство над неповнолітніми, проживати неподалік шкіл, дитячих садочків і працювати у цих закладах не заборонено Законом України. Про це в програмі "Час: Online" на "5 каналі" розповів юрист-експерт, доктор наук у галузі права Станіслав Куценко.

"Зараз немає таких обмежень, тому що немає в законодавстві чітко прописано: педофілія, відповідальність за неї. Є, просто "злочини, вчинені проти малолітніх, неповнолітніх осіб", – стверджує Куценко.

На думку юриста, це не перша норма Кримінального кодексу, яку варто вдосконалити. При цьому варто користуватися як закордонним, так і попереднім вітчизняним досвідом.

"Як у нас була інновація щодо домашнього насильства: була введена стаття 126/1 в Кримінальному кодексі. А раніше просто кваліфікувалися такі дії як легкі тілесні ушкодження, середньої тяжкості і тяжкі. Має бути більш чітко прописано саме злочин, який означає педофілія, і як за неї карається", – додав експерт.

Також він зазначив, що збільшення випадків насильства пов'язане з утечами дітей із дому, а також у весняно-осініній період, коли діти опиняються без догляду на вулиці і, таким чином, потрапляють в поле зору педофілів.

Загалом, за статистикою в Україні, у зоні ризику перебуває кожна п'ята дитина.


Джерело: 5 канал 27 червня 2019


Тегиправа дитини,   педофіли,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок