Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Науковці зі США знайшли зв’язок між зловживанням соцмережами та психічним розладом у підлітків

Чим більше підлітки сидять у соціальних мережах і дивляться відео в Інтернеті, тим більше шансів, що у них можуть розвинутися симптоми синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ).

До такого висновку прийшли вчені з Університету Південної Каліфорнії в США, –повідомляє CNN.

Свої дослідження вони опублікували в медичному журналі JAMA.

У дослідженні брали участь 2587 школярів віком 15-16 років з Каліфорнії. Протягом двох років – з 2014 по 2016 роки – школярі раз на півроку заповнювали опитувальну форму, в якій вимірювалися симптоми СДУГ.

Учасників дослідження просили згадати, скільки часу на день вони проводять, відповідаючи на повідомлення, перевіряючи соціальні мережі, здійснюючи онлайн-покупки, дивлячись відео і завантажуючи музику – усього досліджуваних активностей в Інтернеті було 14. На підставі інтерв’ю з учасниками експерименту вчені також визначали наявність та тяжкість симптомів СДУГ, які у у них проявляються: на момент початку дослідження вони не були виявлені ні в кого з підлітків.

У підсумку вчені з’ясували, що серед тих, хто користувався Інтернетом рідко, симптоми СДУГ проявлялися в 4,6% випадків. Серед тих, хто повідомляв про часте використання соцмереж (всі 14 різних активностей щодня) – в середньому 10,5%.

Вчені кажуть, що, незважаючи на те, що взаємозв’язок між використанням соціальних мереж і проявом симптомів СДУГ був значущим, говорити про причинно-наслідковий зв’язок між ними поки що не можна. Для його підтвердження треба далі проводити дослідження.

«Якщо ми зможемо визначити, чи існує потенційний причинно-наслідковий зв’язок, тоді ми зможемо розробити заходи з припинення впливу засобів масової інформації», – сказав керівник дослідження Адам Левенталь.

Симптоми СДУГ включають в себе неуважність, гіперактивність, занепокоєння або імпульсивність, які є більш серйозними, частими або виснажливими, ніж зазвичай. За даними Центру США з контролю та профілактики захворювань, розлад, який частіше зустрічається у хлопчиків, ніж у дівчаток, зачіпає близько 5% всіх дітей у Сполучених Штатах. Поширеність СДУГ також оцінюється у 5% в усьому світі.


Джерело: zik.ua 18 липня 2018


Тегиправа дитини,   соцмережі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.