Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Найгірші місця для дітей. Східна Україна потрапила у тривожний список ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ опублікував матеріал про найгірші місця для дітей у світі - зони збройних конфліктів, у яких діти зазнають нападів, отримують поранення, беруть участь у бойових діях, використовуються як живий щит, втрачають свої домівки, можливість отримати освіту чи медичну допомогу і перебувають у постійній небезпеці. НВ публікує тривожний список, до якого потрапила і Східна Україна.

Афганістан
Насильство і кровопролиття як і раніше відбуваються щодня: у перші три квартали 2018 року загинули або отримали важкі поранення близько 5 тисяч дітей, стільки ж, як і за весь 2017 рік. Діти також складають 89% цивільних жертв вибухонебезпечних предметів, що з'явилися у країні внаслідок війни.

Камерун
У північно-західному та південно-західному регіонах країни відбувається ескалація конфлікту. Нападів часто зазнають школи, учні та вчителі. У листопаді понад 80 людей, у тому числі багато дітей, були викрадені зі школи у Нквені на північному заході країни, їх відпустили через кілька днів.

93 села, як стверджується, були частково або повністю спалені внаслідок конфлікту, в таких випадках багато дітей зазнають вкрай жорстокого насильства.

Центральноафриканська Республіка
Драматичний сплеск бойових дій охопив більшу частину країни: двоє із трьох дітей потребують гуманітарної допомоги. Напади і бойові дії змушують все більше дітей та сімей тікати зі своїх домівок. Це робить їх ще більше вразливими.

Багато дітей були розлучені зі своїми батьками під час атак, опинившись самі у місцях для переміщених осіб або на вулиці. Рівень недоїдання серед дітей загрозливий.

Демократична Республіка Конго
Міжетнічне насильство і зіткнення між силами безпеки та збройними угрупованнями в районі Великий Касаї та у східних провінціях Танганьїка, Південне Ківу, Північне Ківу та Ітурі мали руйнівний вплив на дітей. Боротьба зі спалахом вірусу Ебола, який і досі триває, була сильно ускладнена насильством та нестабільністю у східній частині ДРК. Крім того, за оцінками, 4,2 мільйона дітей зазнають ризику серйозного гострого недоїдання. Ситуація ускладнюється порушеннями прав дітей, включаючи насильницьке вербування збройними групами і сексуальне насильство.

Ірак
Хоча бойові дії переважно припинилися, у листопаді четверо дітей були вбиті на півночі країни під час нападу на вантажівку, в якій вони їхали до школи. Діти та сім'ї, які повертаються у свої домівки в районах, які були в епіцентрі бойових дій, як і раніше наражаються на небезпеку через боєприпаси, що не вибухнули. Тисячі сімей все ще не можуть повернутися додому, і їм додатково загрожують морозні зимові температури та повені.

Басейн озера Чад
Тривалі конфлікти, вимушене переселення і побоювання нападів на школи ставлять під загрозу освіту понад 3,5 мільйона дітей. Сьогодні на північному сході Нігерії, в районі озера Чад, на крайній півночі Камеруну та у регіоні Діффа, у Нігері щонайменше 1041 школа закрита або не працює через насильство, страх перед нападами або заворушеннями. Від цього страждають 445 тисяч дітей.

Малі, Буркіна-Фасо та Нігер
Недавній спалах насильства у прикордонному районі між Малі, Буркіна-Фасо та Нігером призвів до закриття 1478 шкіл.

М'янма
ООН продовжує отримувати повідомлення про безперервні порушення прав мусульман-рохінджа, які залишаються у північній частині штату Ракхайн. Зокрема, повідомляється про вбивства, зникнення та довільні арешти.

Існують також широко поширені обмеження права на свободу пересування і бар'єри, що обмежують доступ до охорони здоров'я та освіти, в тому числі в центральній частині штату Ракхайн. Забезпечення дітям доступу до якісної освіти та інших необхідним послуг може запобігти появі "втраченого покоління" дітей рохінджа. В іншому випадку їм буде не вистачати навичок, необхідних для реалізації свого потенціалу і розвитку суспільства.

Північно-східна Нігерія
Озброєні групи, в тому числі угруповання Боко Харам, продовжують нападати на дівчаток, яких ґвалтують, змушують ставати "дружинами" бійців або використовують як смертниць. У лютому група викрала 110 дівчаток та одного хлопчика з технічного коледжу в Дапчі, у штаті Йобе. З тих пір більшість дітей звільнили, але п'ятеро дівчаток померли, а одна все ще перебуває в полоні.

Палестина
Більше 50 дітей загинули і сотні отримали поранення в цьому році. Багато з них брали участь у демонстраціях проти погіршення умов життя в Газі.

Поряд з цим діти у Палестині та Ізраїлі зазнають впливу страху, травм і поранень.

Південний Судан
Безперервні конфлікти та відсутність безпеки протягом року у поєднанні з нестачею продовольства призвели до того, що 6,1 мільйона людей зіткнулися з крайнім голодом. Навіть після настання сезону дощів брак продовольства продовжують відчувати 43% населення.

Хоча обіцянка про відновлення мирної угоди дає проблиск надії для дітей, продовжують надходити повідомлення про насильство проти жінок та дітей. Останнє таке повідомлення надійшло з Бентіу, де більше 150 жінок і дівчаток повідомили про те, що зазнали жахливого сексуального насильства.

Сомалі
За перші дев'ять місяців року сторонами конфлікту було завербовано понад 1800 дітей, а 1278 дітей були викрадені.

Сирія
У період від січня по вересень ООН підтвердила вбивство 870 дітей - найвище кількість за перші дев'ять місяців року за всі роки конфлікту, який почався у 2011. Напади тривали весь рік, у тому числі 30 дітей були вбиті у східному селі Аль-Шафа у листопаді.

Східна Україна
Понад чотири роки конфлікту призвели до руйнівних наслідків для системи освіти. Були знищені і пошкоджені сотні шкіл, а 700 тисяч дівчаток і хлопчиків змушені вчитися у нестабільних умовах, в обстановці мінливої боротьби і небезпек, пов'язаних з боєприпасами, що не вибухнули.

Ситуація особливо важка для 400 тисяч дітей, які живуть не більше ніж за 20 км від "лінії зіткнення", яка розділяє райони, контрольовані українським урядом, і непідконтрольні території. На цій території обстріли і надзвичайно високий рівень мінної небезпеки становлять смертельну загрозу для дітей.

Ємен
ООН підтвердила, що 1427 дітей були вбиті або отримали поранення під час атак, у тому числі під час нападу на шкільний автобус у Сааді. Школи та лікарні часто зазнають атак або використовуються у воєнних цілях, що позбавляє дітей можливості реалізувати їхні права на освіту і медичне обслуговування. Це ще більше посилює кризу у країні, де кожні 10 хвилин дитина помирає через хвороби, яким можна запобігти, а 400 тисяч дітей страждають від гострої недостатності харчування.


Джерело: Новое время 11 сiчня 2019


Тегиправа дитини,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.