Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На Черкащині більше 2 тисяч дітей-сиріт виховують у сім’ях

Систему державної опіки над дітьми-сиротами та особами з їх числа трансформували. Її переорієнтували на сімейне виховання. Йдеться про усиновлення, опіку, житті у прийомних родинах та дитячих будинках сімейного типу. Наразі з 2 210 облікованих дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування Черкащини, 2 022 дитини охоплені саме у сімейними формами виховання.

За словами начальника обласної Служби у справах дітей Оксани Покатілової, у Конвенції ООН про права дитини, яку називають Конституцією всіх дітей світу, зазначено, що дитина має виховуватися в родині, в атмосфері поваги, любові та розуміння. На жаль, є діти, які набувають статусу дитини-сироти чи дітей, позбавлених батьківського піклування через низку причин. Для них існують 4 форми сімейного виховання. Найкращою і пріоритетною є усиновлення.

– Тільки при усиновленні дитина втрачає статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, і входить у сім’ю на правах рідної доньки чи сина, – наголосила Оксана Іванівна. – В області проживає понад 800 усиновлених дітей, з них 20 усиновлені протягом цього року. Друга сімейна форма виховання посиротілих дітей – це опіка, піклування. У переважній більшості під опіку дітей беруть родичі. Найбільша кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме 1 565, виховуються саме в родинах опікунів, піклувальників. З початку 2018 року під опіку влаштовано 140 дітей.

Третьою формою сімейного виховання статустних дітей є прийомна сім’я. Така родина дбає про 1-4 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. На цей час в області функціонує 119 таких родин. Сюди влаштовані 203 дитини, з них 19 – у цьому році. Четверта – дитячий будинок сімейного типу – передбачає виховання в родині від 5 до 10 дітей. Загалом на Черкащині функціонує 38 таких будинків. Сюди влаштовані 282 дитини, з них цьогоріч – 18.

– 30 вересня Україна відзначає День усиновлення, – наголосила посадовиця. – Це нагода привернути увагу громадськості до питання виховання посиротілих дітей. Хоча така робота має бути щоденною і безперервною. Загалом на Черкащині у позитиві варто відмітити Жашківський район. Тут всі 69 дітей-сиріт, які обліковуються службою у справах дітей, 100% влаштовані у сім’ї громадян. Високі показники мають Умань, Кам’янський, Лисянський, Смілянський райони. Зараз є деякі райони, де взагалі немає ні прийомних сімей, ні дитячих будинків сімейного типу. Хоча, переконана, що мінімум одна така родинва чи один дитячий будинок сімейного типу мають бути створені у кожному районі, місті області.


Джерело: ІнфоМІСТ 18 вересня 2018


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   захист прав дитини,   сімейні форми фиховання,

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.