Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Моніторингова місія ООН: до 65 тисяч дітей на окупованому Донбасі не мають українського свідоцтва про народження

На окупованому Донбасі до 65 тисяч дітей не мають українського свідоцтва про народження. Про це йдеться у звіті Моніторингової місії ООН з дотримання прав людини в Україні, який було оприлюднено 11 березня.

Деталі

У звіті вказується на стурбованість тим, що "Уряд не запровадив адміністративну процедуру реєстрації народження дітей, народжених на території, яка контролюється озброєними групами, і що такі свідоцтва можна отримати тільки в судовому порядку".

За повідомленнями, у 2020 році 8 524 дитини (4 446 хлопчиків і 4 078 дівчаток) народилися на території, яка контролюється бойовиками "ДНР", і 5 444 – на території, яка контролюється бойовиками "ЛНР".

У звіті вказується, що на виконання ухвал судів у 2020 році органи державної влади видали загалом тільки 2649 свідоцтв про народження дітей.

"Це створює додаткове фінансове навантаження на родини, які змушені перетинати лінію зіткнення і звертатися до суду з позовом. У результаті, до 65 000 дітей не мають українських державних свідоцтв про народження, що може перешкоджати їхньому доступу до низки прав, зокрема, соціально-економічних, оскільки вони не матимуть права на отримання державних послуг, як-от рекомендовані щеплення для дітей молодшого вік", - вказує Моніторингова місія ООН.

Доповнення

За словами віце-прем'єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова, примусова паспортизація в анексованому Криму торкнулася 2,5 млн українців, ще близько 400 тис. громадян України пройшли примусову паспортизацію в тимчасово окупованих районах Донецької і Луганської областей.

 


Джерело: УНН 12 березня 2021


Тегиправа дитини,   Донбас,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми