Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Майже половина підлітків щодня "зависає" в соцмережах понад 4 години

Серед українських підлітків зростає залежність від соціальних мереж, інтернету та азартних ігор.

Такі тенденції зафіксовані в дослідженні, проведеному за сприяння ЮНІСЕФ, розповіла на презентації роботи в Укрінформі міжнародний координатор проєкту ESPAD (Італія) Сабріна Молінаро.

“У дослідженні 2019 року глибше описані тенденції, пов'язані з ризикованою поведінкою, азартними іграми, інтернетом. Ми почали їх спостерігати у 2015 році та побачили, що зростання шкідливого впливу цих тенденцій становить таку ж велику загрозу, як і вживання психотропних речовин”, - сказала Молінаро.

Так, за даними дослідження, 44,7% підлітків у робочі (навчальні) дні проводить у соціальних мережах 4 години та більше (34,1% хлопців та 54,6% дівчат).

Більше половини (55,4%) опитаних визнають, що проводять забагато часу в соцмережах (46,8% хлопців та 63,3% дівчат).

Практично кожен четвертий (23,9%) повідомив, що в нього псується настрій, коли не можна вийти в соцмережі (19,6% хлопців та 27,9% дівчат), а ще 43,6% зазначили: їхні батьки кажуть, що вони проводять забагато часу в соціальних мережах (35,7% та 50,9% відповідно).

При цьому 6,7% підлітків перебувають у залежності від азартних ігор (10,8% хлопців та 2,9% дівчат).

Окрім цього, дослідники опитали підлітків щодо булінгу в їхніх навчальних закладах.

Кожен десятий опитаний (10,2%) повідомив, що був жертвою булінгу протягом останніх 2-3 місяців (9,7% хлопців та 10,6% дівчат).

5,7% підлітків визнали, що брали участь у булінгу проти інших, серед хлопців таких більше, ніж серед дівчат (відповідно 6,9% та 4,7%).

Кожен четвертий (25,8%) підліток зазначив, що спостерігав випадки булінгу, проте особисто в них участі не брав (24,4% хлопців та 27,2% дівчат).

Серед жертв булінгу більше третини (37,5%) респондентів ігнорували його, ще 28,9% намагалися чинити опір самостійно - як фізично, так і словесно. Майже кожен п’ятий (18,7%) опитаний з-поміж жертв булінгу шукав підтримки у батьків, а 13,5% - у друзів.

Основні причини, з яких жертви булінгу його ігнорували, такі: «це не було для мене проблемою» - 30,1%; невіра в результат в разі певної дії – 29,3%; острах нових випадків булінгу – 11,6%.

Серед тих, хто був свідком булінгу, 35,5% намагалися чинити опір самостійно, як фізично, так і словесно, а третина (29%) ігнорували його.

Утім, спостерігаються певні позитивні зрушення з минулого дослідження 2017 року. Так, збільшилася частка підлітків, які не стикалися з випадками булінгу протягом останніх 2-3 місяців (38% у 2017-му проти 57,2% - у 2019 р.), а також поменшало учнів, які визнали себе жертвами булінгу протягом останніх 2-3 місяців (з 24% у 2017-му до 10,2% - у 2019 р.).


Джерело: УКРІНФОРМ 15 жовтня 2019


Тегиправа дитини,   соцмережі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.