Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Майже 100 тисяч дітей, які мають батьків, вимушені жити в інтернатах - Кулеба

В Україні майже 100 тисяч дітей, які мають батьків, сьогодні вимушені жити в інтернатних закладах.

Про це заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Сьогодні в Україні майже 106 тисяч дітей, які живуть в інтернатних закладах, тільки 8 тисяч із цих 106 тисяч - це діти, які мають статус сироти або позбавлені батьківського піклування. Всі інші діти мають батьків. Уявіть, майже 100 тисяч дітей, які мають батьків, сьогодні вимушені жити в інтернатних закладах», - заявив Кулеба.

Він зазначив, що така система створювалася ще з радянських часів.

«У нас чомусь так: якщо у дитини затримка психічного розвитку, а за кордоном немає такого діагнозу, в нас відразу це штамп, тавро. Дитину відразу відправляють в інтернатний заклад для дітей з затримкою психічного розвитку», -  пояснив Кулеба.

Проте дитина, яка відлучена від сім'ї, стверджує Уповноважений Президента України з прав дитини, «приречена на те, що її розвиток буде уповільнюватися». 

Кулеба також підкреслив, що «тільки 17 тисяч дітей в інтернатах мають інвалідність, інші діти мають особливість».


Джерело: УКРІНФОРМ 15 червня 2017


Тегидіти-сироти,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.