Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Комітет ООН з прав дитини вивчає скаргу екоактивістки Грети Тунберг

Експерти Комітету ООН з прав дитини перевіряють, чи припустима скарга на недостатній захист клімату, подана шведською школяркою і екоактивісткою Гретою Тунберг разом із групою підлітків, для розгляду по суті.

Як повідомляє DW, про це заявив представник управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Як зазначається, третій додатковий протокол до ухваленої ООН Конвенції про права дитини допускає подачу так званих індивідуальних скарг. Як правило, перед направленням подібних заяв до ООН необхідно повністю використати можливості національної судової системи. Винятки допустимі, якщо справа стосується глобальної проблеми або розгляд скарги в національних судах займе тривалий час.

Експерти комітету тричі на рік збираються на засідання в Женеві. Їх рекомендації не носять зобов’язувальний характер.

У понеділок, 23 вересня, шведська активістка Грета Тунберг і ще 15 підлітків із декількох країн подали скаргу на владу своїх держав. На думку підлітків, ці країни не вживають достатніх зусиль для боротьби зі змінами клімату, а, значить, порушують ухвалену ООН Конвенцію про права дитини.

У той же день дівчина в ході виступу на саміті ООН з питань клімату в Нью-Йорку звинуватила світових лідерів у «порожній балаканині» і додала, що ті «вкрали її мрії і дитинство».


Джерело: Новое время 26 вересня 2019


Тегиправа дитини,   ООН,   захист прав дитини,   Грета Тунберг

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.