Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ЮНІСЕФ: 200 тис. школярів на Донбасі - під перехресним вогнем

200 тисяч школярів змушені навчатися в мілітаризованому середовищі на тлі бойових дій на Сході України. Про це йдеться у заяві Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

За інформацією організації, за чотири роки конфлікту в Україні знищено та пошкоджено сотні шкіл.

Зокрема, протягом останніх 16 місяців було пошкоджено або зруйновано як мінімум 45 шкіл.

"Діти навчаються в школах, у стінах яких видно отвори від куль, а вікна закладені мішками з піском. У підвалах облаштовано бомбосховища, а у подвір'ях залишаються осколки снарядів. Система освіти на сході України перебуває під перехресним вогнем вже понад чотири роки", - розповіла керівник представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.

Найбільшу загрозу для дітей, з обох боків лінії розмежування, становлять розташовані поруч військові об’єкти, наприклад, склади боєприпасів та контрольно-пропускні пункти, йдеться у повідомленні ЮНІСЕФ.

"Діти дуже бояться обстрілів і вчителі намагаються заспокоювати їх, але це дуже важко. Дітям важко впоратися з цим, тому що вони нервують та відчувають стрес", - розповіла директор школи №2 у місті Красногорівка Олена Михацька.

У ЮНІСЕФ кажуть, що зафіксували як мінімум вісім випадків, коли військові об'єкти розміщувалися за 500 метрів від дитсадків та шкіл, а у двох місцях вони були розташовані лише в декількох метрах від навчальних закладів.

З початку навчального року ЮНІСЕФ зафіксували шість випадків, коли колишні будівлі шкіл були зайняті військовими.


Джерело: ВВС Україна 04 травня 2018


Тегиправа дитини,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.