Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як запобігти булінгу та кібербулінгу

Про поняття «булінг» (цькування) підлітки в Україні більш-менш знають, адже останнім часом про нього чимало пишуть та розповідають. А от що таке «кібербулінг» – іноді навіть і не чули. Хоча на практиці, можливо, вже стикалися. І кращою «зброєю» проти цих негативних явищ є саме правопросвітництво.

Тому 28 січня для учнівської молоді м. Чугуєва було організовано семінар-тренінг, присвячений запобіганню булінгу та кібербулінгу у підлітковому середовищі.

Тренером виступив голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак. Правник провів із парубками та дівчатами заняття, в ході якого були розглянуті наступні питання:

- ознаки та види булінгу;

- як розрізнити звичайний конфлікт від цькування,

- відповідальність за булінг;

- рекомендації щодо того, як правильно реагувати на булінг.

Також учасники заходу з’ясували, що кібербулінг є переслідуванням в Інтернеті, яке набуло загрозливих форм у XXI столітті. Кібербулери не ставлять підніжок – замість цього вони пишуть агресивні повідомлення у месенджерах, замість стусанів – надсилають повідомлення з погрозами у соцмережах, замість насмішок – створюють фальшиві профілі та розповсюджують конфіденційні дані про однолітків.

В якості наочних порад щодо протидії кібербулінгу було запропоновано відповідні відеоролики, підготовлені в рамках кампанії Docudays UA.

Наостанок Ю. Чумак поділився контактами «гарячих ліній, електронними адресами й телефонами, які можуть стати в нагоді при реагування на прояви булінгу та кібербулінгу.

Зауважимо, що захід було проведено в рамках ініціативи Чугуївської правозахисної групи «Системне забезпечення правових потреб місцевих територіальних громад Харківщини та Станично-Луганського району Луганської області», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 


Джерело: Громадський простір 30 сiчня 2020


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   булінг

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.