Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як вберегти дитину в соцмережах, розповів омбудсмен

Фотографуючи своїх дітей біля школи, позначаючи локацію, вказуючи особисті дані під знімками, батьки наражають їх на небезпеку і власноруч допомагають зловмисникам.

Таку думку висловив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба. Він вважає, що світлини дітей в соціальних мережах - здобич для зловмисників, пише ТСН.

За словами Миколи Кулеби, не варто публікувати фото дитини до шкільного віку. Оскільки ще не до кінця сформована дитяча психіка не здатна аналізувати ситуацію й відрізнити зловмисників. Тому дітей дуже легко обманути й викрасти.

"Дитина не розрізняє "онлайн"/ "офлайн" і досить часто сприймає ту інформацію, яка є в Інтернеті, за правду", - каже Кулеба.

Найчастіше саме через соцмережі злочинці й виходять на контакт із дитиною. Тому, поширюючи світлини дитини в соціальній мережі, варто їх ретельно відбирати та обмежувати коло доступу для перегляду. За словами Кулеби, на перший погляд безневинне і природне бажанням показати свою дитину, приховує неабияку небезпеку. Зокрема, фото дитини з гімнастики, де видно її шпагат чи гарний купальник, може стати предметом продажу для збоченців і педофілів.

Кулеба зазначив, що за статистикою, щохвилини у мережі з'являються світлини, які зображують насильство над дітьми. Так, за даними організації Internet watch foundation, кожні сім хвилин з'являється така ціла сторінка. А це, наголошує дитячий омбудсмен, неабияк травмує дитячу психіку.

"В онлайні інше життя. Ми не знаємо, з ким товаришує дитина. Сьогодні 60% підлітків віком 15-17 років після короткого спілкування готові зустрітися з тою людиною, яку ніколи не бачили. Вік перегляду порнографії зменшився в рази. Нині вже 22% дітей віком до 11 років переглядають відео/фото матеріали, які зображують насильство над дитиною", - зауважив Кулеба.

Омбудсмен також зазначив, коли дитина вже у більш зрілому віці, варто запитувати її дозволу для публікації фото. Оскільки,це її особистий простір і це може травмувати її. Разом з тим, Микола Кулеба радить батькам більше часу проводити зі своїми дітьми, а також ставити на їхні ґаджети "батьківський контроль", який допоможе вберегти їх від непотрібного контенту в Мережі.


Джерело: АСС 26 вересня 2019


Тегиправа дитини,   соцмережі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.