Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як розпізнати токсичних батьків, які псують життя дитині

Всі проблеми і комплекси родом з дитинства. І якщо ви будете неправильно виховувати дитину — ви покалічите її емоційно на все життя.

Є різні батьки. Деякі дуже суворі і контролюють кожен аспект життя своєї дитини, інші — дуже спокійні і дозволяють дитині самостійно приймати рішення, інформує Ukr.Media.

Час від часу всі батьки роблять помилки, але важливо вміти їх визнати. Ось 13 речей, які ви не повинні допускати у відносинах з дитиною:

Відсутність підтримки

Деякі батьки вважають, що жорстка любов готує дитину до дорослого життя. Але це шкодить вашим відносинам, адже дитина буде знати, що не може розраховувати на вашу підтримку.

Постійна критика

Так, ми хочемо, щоб діти були кращими. Але критика — не найкращий шлях до цього. Діти можуть помилятися і вчитися на помилках, батьки повинні це розуміти. Важливий баланс між похвалою і зауваженнями.

«Ти мені повинен»

Токсичні батьки часто думають, що діти повинні їм щось, тому що батьки витратили на них так багато часу та енергії. Дитина живе своїм життям, вона не просилася на цей світ, відповідно вона нічого вам не винна.

Образливі жарти

Ніколи не знущайтеся з вашої дитини з-за того, як вона виглядає або поводиться. Якщо у вас є вагомі підстави для занепокоєння, поговоріть зі своєю дитиною наодинці і спокійно.

Образливі відносини

Якщо ваші батьки ображали вас, то цілком можливо, що ви це будете робити зі своїми дітьми. Не починайте це порочне коло.

Стримування емоцій

Виховувати дитину з відношенням «не плач» — шкідливо для здоров'я не правильно. Потрібно вчити дітей розуміти свої емоції, розповідати про свої почуття.

Лякати дитину

Дисципліна — це добре, але дитина не повинна вас боятися. Інакше ви не зможете їй допомогти у важкій ситуації, адже вона просто про неї не розповість.

У дитини немає права голосу

Дитина ще мала, що вона може розуміти — такий підхід багатьох батьків. Але насправді, дитині важливо брати участь у сімейному житті, так ви вчите її проявляти ініціативу і не боятися висловлювати свою думку.

Втілювати мрії за рахунок дитини

Не робіть з дитини свою невдалу копію. Нехай вона розвивається так, як хоче сама, робіть те, що вважає цікавим і потрібним.

Постійний контроль

Дали дитині гроші, а потім питаєте з неї звіт? Або більше того, після кожного свого промаху даруєте малюкові дорогі подарунки? Це не вихід.

Ігнорувати дитину

Хто з вас дорослий? Це — по-дитячому, ігнорувати і мовчати після сварки.

Не поважати кордони дитини

Ви вриваєтесь в її кімнату без стуку? Підслуховуєте телефонні розмови? А якби так робили з вами?

Очікувати забагато

Так, ви пожертвували заради дітей. Але чекати, що вони вам відшкодують на старості — дуже неправильно. Вони не повинні класти своє життя на вівтар ваших забаганок.


Джерело: ukr.media 29 липня 2019


Тегиправа дитини,   психологія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.