Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як карають педофілів: Від кастрації до довічного ув'язнення

Як карають педофілів: Від кастрації до довічного ув'язненняВерховна Рада України підтримала законопроєкт про посилення покарання педофілів.

На обговорення в український парламент у четвер, 11 липня, було внесено два законопроєкти про покарання за зґвалтування або наругу над неповнолітніми. Депутати проголосували за більш радикальний варіант.

Він передбачає збільшення від 7 до 15 років (без права дострокового звільнення) терміну ув'язнення засудженим за такі злочини, а також створення відкритого реєстру педофілів і примусову хімічну кастрацію - коли засудженим вводять хімічні речовини, що знижують сексуальну активність.

Крім того, ухвалений законопроєкт передбачає довічний адміністративний нагляд за особами, засудженими за зґвалтування неповнолітніх. Схвалені заходи покарання - примусова кастрація і відкриті списки злочинців - викликали критику в колах правозахисників.

Тим часом подібна практика вже є у низці країн, приміром, у Польщі. Там уже кілька років є відкритий реєстр педофілів, розміщений на сайті мін'юсту. Попри те, що багато хто критикує таку практику за порушення принципів захисту особистих даних, реєстр містить імена, фотографії, дати народження та адреси проживання 768 засуджених за педофілію. Крім відкритого реєстру, є також і розширений список, що налічує близько 2600 осіб, визнаних винними у менш тяжких злочинах на сексуальному ґрунті щодо неповнолітніх.

Із 1996 року хімічна кастрація педофілів застосовується у США. Першим штатом, де вдалися до такої міри покарання за педофілію, стала Каліфорнія. Відповідно до законів цього штату, будь-який педофіл, засуджений удруге за сексуальний зв'язок з дитиною у віці до 13 років, підлягає обов'язковій хімічній кастрації після звільнення з в'язниці. У штаті Техас з 1997 року на добровільних засадах також застосовується хірургічна кастрація.

Крім того, у США застосовуються обмежувальні заходи щодо педофілів, які вийшли на свободу. Після звільнення з ув'язнення їх беруть на облік за місцем проживання. Інформація про те, де вони проживають, як і фотографії засуджених педофілів, містяться у відкритому доступі в національній базі даних в інтернеті.

Жертвами сексуальних домагань у Німеччині щорічно стають близько 15 тисяч дітей і підлітків. Але це тільки ті випадки, про які було заявлено в поліцію. За злочини сексуального характеру щодо дітей передбачено покарання від 6 місяців до 10 років позбавлення волі.

Вищу міру покарання, тобто довічне ув'язнення, дають у Німеччині за зґвалтування зі смертельними наслідками. За менш тяжкі злочини, зокрема, сексуальні домагання до дітей, передбачаються менші терміни. Однак в окремих випадках, що стосуються педофілів, які визнані невиправними, німецькі суди вирішують залишати злочинців під вартою і після відбуття ними строку покарання за вироком - кого на п'ять, кого на десять років, а кого - назавжди. Найпопулярніша в країні міра покарання - остання.

Коментарі експертів:

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко:

- Щоб не тільки правоохоронці, а й кожна мама, тато могли зайти у реєстр і подивитися, де може чатувати загроза, де може бути покидьок, аби він на гарматний вистріл не підходив до школи, дитсадка, дитячого майданчика. Каструвати, аби він не ґвалтував наших дітей.

Юристка Ганна Маляр:

- Це передвиборна піар-технологія. Народні депутати навіть не читали, за що вони проголосували у законопроекті Ляшка. Зокрема, каструватимуть і за розбещення навіть за відсутності сексуального контакту. Але ж хімічна кастрація як медичний захід застосовується винятково до хворих! Такий підхід діє в усьому світі.

Експерт з кримінального права Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк:

- Коли злочинець знає, що після зґвалтування він сидітиме вже не 7, а 15 років, і його каструють, то він радше вб'є свою жертву, аби приховати зґвалтування і не відбувати таке покарання. Бо це певна гарантія, що його не знайдуть.

"Місто" запитало у читачів: "На яке покарання заслуговують педофіли?"

Олександр, пенсіонер:
- Привселюдно прив'язувати до стовпа, відрізати геніталії. А далі хай собі здихає. Я сам батько, навіть не можу уявити, щоб до мене прийшла дочка і розказала таке...Це жахливо.
Вікторія, працює у школі:
- Педофілів тільки так треба карати. Однак спочатку потрібно довести, що саме цією людиною був скоєний злочин.
Владислав, тату-майстер:
- З ними потрібно чинити як в Середньовіччі - привселюдно спалювати. Такі люди не заслуговують на повагу.
Наталя, дистриб'юторка:
- У в'язниці нехай сидять. Я таких людей в житті не зустрічала, тому навіть думати про це не хочу.
Дар'я, фельдшерка:
- З педофілами треба жорстоко обходитися. Ввели кастрацію - так їм і треба. Думаю, це ефективно подіє.


Джерело: misto.vn.ua 25 липня 2019


Тегиправа дитини,   педофілія,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.