Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як Вишгородські поліцейські протидіють булінгу

Тематичні правопросвітницькі зустрічі з попередження такого негативного явища, як цькування у школі, правоохоронці планують провести у всіх навчальних закладах району

Кажуть: будь-яку хворобу краще попередити, ніж лікувати. Це так, профілактика має велике значення, і не лише в медицині. Негативні явища, які виникають у суспільстві, також найкраще викорінювати методом профілактики. Як мінімум, можна зменшити гостроту проблеми. Особливо ж коли вона зароджується у дитячому середовищі. Булінг – цькування однолітків, чи представників інших вікових категорій бере свій початок ще з шкільного віку. Явище далеко не нове, однак в Україні кардинально на нього звернули увагу лише цьогоріч. 19 січня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Ним передбачене покарання за булінг: штраф від 850 грн до 1 700 грн або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. За повторне цькування або булінг групою осіб штраф становитиме вже від 1 700 до 3 400 грн.

Навіть поодинокий випадок цькування залишає глибокий емоційний слід, і саме тому важливо не мовчати, а говорити про проблему. Для того, щоб не просто говорити, а протидіяти проблемі, з 16 по 20 вересня 2019 року Міністерством юстиції України разом з партнерами проводився Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Його завдання – правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування нетерпимості до цього явища.

У межах рамках Всеукраїнського тижня протидїї булінгу у Вишгородському районі, інспектор ювенальної превенції Вишгородського відділу поліції Ігор Тертичний провів тематичну зустріч зі школярами Новопетрівської ЗОШ I-II ст. №3. Учням пояснили, що таке булінг та як йому протидіяти, а також нагадали про адміністративну відповідальність, яку можуть понести батьки тих школярів, які знущатимуться над іншими. Як зауважили журналісту «Погляду» у Вишгородському відділі поліції, діти почули багато нового і корисного, такого, що змушує замислитись про толерантність у колективі, та й не тільки, а інформація про те, що протиправні дії мають наслідком серйозну відповідальність, стане для кожного серйозною пересторогою.

Також під час зустрічі працівників Вишгородського відділу поліції з учнями Ясногородської ЗОШ I-III ступенів. «Відповідальність починається з мене», малечі нагадали їх права та обов’язки. Торкнулися питання і булінгу. Учням пояснили, наскільки пригнічено почуває себе дитина у момент цькування. Попри прохолодну погоду, дітки зустріли правоохоронців дуже тепло, і ставили багато запитань.

Втім, Вишгородські правоохоронці межами лише одного тижня вирішили не обмежуватися. Тим більше, що після публікації повідомлення про профілактику булінгу на Фейсбук-сторінці, у коментарях почали надходити запитання: «А коли в інших школах будуть такі заходи?»

У Вишгородському відділі поліції на запитання «Погляду» про наступність профілактичних акцій відповіли, зауважує, що такі зустрічі з правоохоронцями відбуватимуться упродовж усього навчального року, і інспектор намагатиметься охопити всі школи району. Адже потрібно не лише проводити активну боротьбу з цькуванням у школі, а й зробити так, щоб явище заглушити на самому початку.

ДОВІДКА. За даними моніторингу Інституту модернізації змісту освіти, фахівці його психологічної служби у 2018–2019 роках ухвалили понад 86 тисяч запитів від учасників освітнього процесу щодо протидії булінгу в закладах освіти України. Зокрема, від батьків надійшло 27 772 звернень, від педагогічних працівників – 23 108, дітей – 30 178 та інших зацікавлених осіб – 5 490 звернень.


Джерело: Погляд 25 вересня 2019


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   булінг

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.