Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ГПУ оголосила підозри керівникам "військово-патріотичних клубів" для дітей на тимчасово окупованих територіях Донецької області

Генеральна прокуратура України повідомила про підозри керівників "військово-патріотичних клубів" на тимчасово окупованих територіях Донецької області. Про це 12 серпня повідомила пресслужба ГПУ.

Підозру оголосили керівникам так званих військово-патріотичних клубів "Спартанці" та "Амазонки" і громадському військово-патріотичному руху "Молода гвардія" за ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації), ч. 1 ст. 260 (створення не передбачених законами України воєнізованих формувань і участь у їх діяльності), ч. 3 ст. 260 (керівництво не передбачених законами України воєнізованими формуваннями), ч. 2 ст. 438 (порушення за попередньою змовою групою осіб законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами України) Кримінального кодексу України.

"Указані особи, які є активними учасниками і прихильниками терористичної організації "ДНР", підтримують та пропагують російську неоімперську геополітичну доктрину "русский мир", а також ідеї від'єднання Донецької області від України та проголошення на її території незалежної держави", – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, для збройного опору українським військовим та насильницької зміни кордонів України вони "умисно, за погодженням із керівниками терористичної організації "ДНР" і не встановленими на теперішній час представниками влади Росії та збройних сил РФ", створили так звані військово-патріотичні клуби "Спартанці" та "Амазонки", а також громадський військово-патріотичний рух "Молода гвардія".

"До основних завдань таких об'єднань належать вербування та залучення малолітніх і неповнолітніх осіб до участі у протиправній діяльності терористичної діяльності "ДНР" під виглядом військово-патріотичного навчання та виступів на різноманітних військово-спортивних заходах", – повідомили у ГПУ.

У відомстві підкреслили, що такі дії порушують положення міжнародного права.

"Віддаючи накази про здійснення формування системи з ідеологічної обробки дітей із числа мешканців Донецької області, вони вербували дітей і підлітків віком від п'яти до 18 років для підготовки шляхом навчання поводженню зі зброєю, боєприпасами та вибухонебезпечними речовинами з обов'язковим носінням військової форми [та підготовки] до участі у військових діях і терористичній діяльності проти сил антитерористичної операції та операції Об'єднаних сил", – ідеться в повідомленні.

Наразі слідство вживає заходів для розшуку і затримання підозрюваних.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.


Джерело: Гордон 13 серпня 2019


Тегиправа дитини,   Донбас,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".