Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Facebook звинувачують у незаконному зборі даних про дітей в Messenger Kids

Коаліція груп із захисту прав дітей та споживачів у середу звинуватила компанію Facebook у незаконному зборі даних про дітей з допомогою їхнього мобільного додатка Messenger Kids, повідомляє видання The Hill.

У скарзі, поданій Федеральною торговою комісією США (FTC), Кампанією за вільне від реклами дитинство (CCFC) та іншими організаціями, стверджується, що інформація про практику конфіденційності є надто невизначеною, що дозволяє Facebook ділитися даними про дітей з третіми сторонами.

Групи стверджують, що Messenger Kids порушує Закон про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (COPPA), оскільки не гарантує, що дорослий, який дає дитині дозвіл на використання додатка, насправді є опікуном користувача.

«У той час, як є докази того, що надмірне використання соціальних мереж негативно впливає на добробут дітей та підлітків, Facebook намагається залучити дітей до п'яти років, – заявив виконавчий директор CCFC Джош Голін. – Вони розповідають батькам, що Messenger Kids призначений для безпечного використання дітьми, але вони навіть не відповідають найбільш базовим вимогам закону про конфіденційність. Найкращий вибір для батьків очевидний: тримайте дітей подалі від Facebook».

Facebook представила сервіс у грудні, призначений для дітей віком від 6 до 12 років, які занадто юні, щоб створювати обліковий запис у соціальній мережі. Додаток дозволяє дітям спілкуватися з іншими користувачами Messenger Kids і вимагає від батьків налаштувати для них обліковий запис.

У скарзі сказано, що механізм згоди в додатку можна легко обдурити, що дозволяє дитині легко обійти його та створити обліковий запис без допомоги батьків або дорослим створити підроблений дитячий обліковий запис.


Джерело: Голос Америки 04 жовтня 2018


Тегиправа дитини,   соцмережі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.