Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дітям іммігрантів у США доведеться несолодко: новий побічний ефект політики Тампа

Законодавство США передбачає величезну кількість категорій легальних іммігрантів, проте багато з них тимчасові, і в'їхали по ним в країну люди часто стикаються з проблемами через кілька років, пише forumdaily.

До таких відносяться діти власників робочої візи H-1B .

Вони легально в'їхали в США по пов'язаної візі H-4. Згідно з умовами цієї візи, якщо її держателю виповниться 21 рік, перш ніж його батько отримає грін-карту, держатель втрачає право на проживання в США і при бажанні залишитися йому необхідно шукати спосіб легального перебування в країні. З огляду на їх вік, багато хто намагається отримати студентські візи або одружуються на громадянах США.

Сім'ї, які приїхали в країну по візі H-1B, стикалися з цією проблемою протягом десятиліть. Але після скасування адміністрацією президента Дональда Трампа програми DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals) , яка захищала від депортації нелегалів, ввезених в США дітьми, багато хто побоюється, що в подальшому адміністрація направить зусилля на скорочення числа легальних дітей-іммігрантів, тим більше, що намір скоротити чисельність легальної міграції вже було висловлено Трампом.

Проблеми, з якими з віком стикаються власники віз H-4 і учасники програми DACA, однакові - ці люди не відчувають себе належними до країн, де вони були народжені, а іноді і не розмовляють мовою цієї країни, але при цьому вони мають невизначений статус в США і змушені постійно побоюватися за свою долю.

За даними Державного департаменту США, в Штати щорічно приїжджають близько 100 тисяч іноземців по візі H-4. Офіційна статистика не дає поділу цієї цифри на подружжя і дітей власників робочої візи.

Якщо власник візи H-1B отримує грін-карту, то цей документ автоматично отримують його чоловік або дружина і діти у віці до 21 року. В такому випадку проблема власників віз H-4 вирішується. Але багато хто стикається з іншим перешкодою - занадто тривалим очікуванням грін-карт, особливо це актуально для громадян Індії та Китаю, для яких отримання статусу постійного резидента США - дуже складний і тривалий процес, який часто затягується. Більш того, з ростом міграції з цих країн рівень затримок і відстрочок видачі грін-карт буде тільки зростати, оскільки, відповідно до закону, не більше 7% з 140 000 грін-карт, що видаються кожен рік, можуть бути видані іммігрантам з однієї країни.

Через це багато дітей, які в'їхали в США по візі H-4, намагаються перевестися на студентську візу F-1 і залишитися в країні в якості міжнародного студента, але це істотно підвищує вартість навчання.

Після коледжу, якщо вони зможуть знайти компанію, готову прийняти їх на роботу в якості міжнародного співробітника, іноземці можуть перейти на робочу візу H-1B. Але оскільки контроль за власниками цих віз був посилений, а також тому, що іммігрантам за візою H-4 заборонено працювати в США, їм буде складніше отримати візу H-1B, оскільки в їх резюме не буде попереднього досвіду роботи.

 


Джерело: svitua.com.ua 10 жовтня 2017


Тегиправа дитини,   США,   захист прав дитини,   діти-іммігранти

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок