Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Діти в інтернеті. Які загрози для школярів приховує мережа

Оббріхування, знущання і шахрайство - це те, з чим стикаються українські діти в мережі інтернет, свідчать дані Лабораторії масової комунікації та медіаосвіти. Кожна п`ята дитина ж відчуває себе в інтернеті безпечно. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Фахівці опитали школярів 8 та 10 класів з різних навчальних закладів України.

Що показало опитування учнів
56% школярів повідомляють, що стикаються в інтернеті з великою кількістю зайвої та непотрібної інормації. Також половина опитаних зазначають, що зустрічаються з комп'ютерними вірусами. Кожна п'ята дитина стикалася із оббріхуваннями, коли на її адресу в мережі пишуть неправдиві та недостовірні відомості.

Дивіться також

Штрафи за цькування у школі. Кого торкнеться відповідальність за булінг
Окремо 13% постраждали від булінгу, тобто від образ, залякування і погроз на їхню адресу. 18% опитаних дітей стикалися із тим, що на їхню сторінку хтось заходив та викрадав персональні дані або поширював інформацію від їхнього імені.

15% школярів постраждало від інтернет-шахрайства, продажу неіснуючих товарів, нав'язування послуг та виманювання грошей.

6% дітей знайомилися в інтернеті з незнайомими людьми, погоджувалися зустрічатися з ними та мали при цьому негативний досвід. Стільки ж дітей зустрічалися в інтернеті з інформацією, що спонукала до насильства, і 5% школярів зізналися, що їх підштовхували до самоушкодження.

Дитина повинна знати, куди звернутися
Співробітниця Лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Надія Дятел підкреслює: у разі виникнення загроз в інтернеті, діти повинні знати, куди звернутися за допомогою. Часто жертви інтернет-знущань починають панікувати і не знають, як їм запобігти.

“Декілька місяців тому до мене звернулася дитина, що їй надійшов лист з текстом: "Ми знімали тебе через веб-камеру. У нас є відео тебе у не дуже пристойному вигляді. Гроші - або ми все це розішлемо". Також у заголовку листа було вказаний пароль дитини у соцмережі. У даний момент ми знаємо, що це спам”, - розповіла психолог.

Інколи діти стикаються в інтернеті із так званим секстингом, заявляють у правозахисній організації Ла Страда, посилаючись на дослідження дзвінків із гарячої лінії.

При цьому президент громадської організації Ольга Калашник зазначає, що мережа Facebook має гарячі лінії правозахисних організацій для кожної країни. Вони мають право швидко звернутися до адміністраторів та видалити небажані повідомлення чи заблокувати порушників. Окремі гарячі лінії є для батьків і для дітей, сказала Калашник.

“2627 дзвінків стосуються секс-тем: інтимна переписка і пересилка інтимних фото. Сама по собі вона має місце бути між людьми, але вона ж може спричинити конфліктні ситуації, скандали і довести дитину до стану самогубства”, - зазначила Калашник.

Гарантування безпеки
Міністерство інформаційної політики України вивчає досвід Facebook щодо допомоги батькам у гарантуванні безпеки дітей у соціальних мережах, розповів заступник міністра Дмитро Золотухін.

Він також зазначив, що до того, як дитина пішла в школу, батьки мають бути особливо пильними щодо поводження дітей із гаджетами.

“Зараз дитина отримує в Україні до рук гаджет у віці 1,5-2 роки. Принаймні, у моїй сім'ї це так. Очевидно, що мама, яка хоче дві хвилиночки посидіти спокійно, вона дає якісь мультфільми на Youtube дитині в руки. З моєї точки зору, у той момент, коли дитина отримує в руки гаджет, вона починає бути долучена до інформаційного простору з усіма його можливостями, загрозами, ризиками”, - зауважив заступник міністра.

Згідно з дослідженням європейської організації Жінки проти насильства, у 80% домашнього гендерного насильства застосовуються саме інформаційно-комунікаційні засоби. Тобто, такі прояви насильства, як переслідування, погрози, шантаж здійснюються з використанням різних гаджетів, по телефону, за допомогою смс-повідомлень, з використанням електронної пошти, розміщенням відео тощо.


Джерело: Новое время 27 липня 2018


Тегиправа дитини,   інтернет,   Інтернет,   здоров'я дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.