Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Діти проти кібергрумінгу: як українські підлітки протистоять сексуальному насильству в інтернеті

18 листопада - Європейський день боротьби з сексуальним насильством щодо дітей. Спеціально до цього дня громадська група «Голоси дітей» презентувала відео-ролик на тему кібергрумінгу, що є однією з форм сексуального насильства.

Згідно зі статистикою Ради Європи, кожна 5 дитина стає жертвою сексуального насильства. Кібергрумінг – одна з форм такого насильства. Дорослі зловмисники через соціальні мережі та фейкові акаунти встаеновлюють довірливі стосунки з дитиною з метою сексуального насильства через Інтернет, або шляхом зустрічі офлайн.

Впродовж 2019-2020 років Жіночий консорціум України реалізував проект «Покладемо край сексуальній експлуатації та насильству над дітьми в мережі Інтернет / End Online Child Sexual Exploitation and [email protected] ([email protected]) за підтримки Ради Європи. Основна мета проекту - підтримка участі дітей в боротьбі з сексуальним насильством онлайн. Проект створив майданчик для участі дітей (близько 200 дітей взяли участь у різних заходах). Юні учасники провели своє опитування, організували просвітницькі заходи із залученням однолітків, долучились до розробки Національної стратегії захисту дітей в цифровому середовищі на 2021 – 2026 роки, взяли участь у міжнародних та національних заходах де представили свої позиції парламентарям і державним службовцям.

«Ми відчували потребу зробити це разом з дітьми, тому що світ віртуалізується з кожним роком і на просторах Інтернету не тільки діти перебувають, але перемістилася і злочинність. Коли ми запитали у дітей, то виявилося, що тема сексуального насильства, секстінгу, кібергрумінгу, кібербезпеки для них дуже актуальна. Так, разом з дітьми ми почали досліджувати актуальність проблеми, згодом виникла ідея говорити з дітьми та молоддю про кібергрумінг та інші види сексуального насильства з допомогою візуальних онлайн інструментів», - розповіла керівник проекту Світлана Тарабанова.

До Європейського дня боротьби з сексуальним насильством щодо дітей, що відзначається 18 листопада, учасники цього проекту представили свій відео-ролик на тему кібергрумінгу.

«Ми намагаємося донести до дітей та підлітків, що завжди треба пам’ятати про свою безпеку. Коли ми знайомимось в інтернеті знаходячись в свої затишній кімнати, ми відчуваємо себе в безпеці. Але це лише уявна безпека. Ми ні коли не знаємо хто по той бік екрану. Завжди треба пам’ятати, що всі наші повідомлення відправлені в переписці, подальші наші зустрічі з інтернет-знайомими це все відбувається за межами твоєї кімнати. Треба пам’ятати про свою безпеку на перших зустрічах офлайн, не відправляти повідомлення, які можуть зашкодити тобі, людині, яку ти знаєш лише через інтернет», - підкреслила одна з авторок ролику Варвара Меланія.

Довідка:

Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване у 2001 році жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні. З 2014 року Жіночий консорціум України проводить регулярні літні школи з прав дитини для дітей, залучаючи дітей до моніторингу їх прав. В рамках літніх шкіл були підготовлені такі звіти як «Голоси дітей: дотримання прав дитини в Україні» (2017), Звіт про реалізацію «Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та експлуатації» (2018), Альтернативна доповідь від групи дітей «Впровадження Конвенції ООН з прав дитини» (2020).

Громадська група «Голоси дітей» об’єднує близько 30 дітей та молодих людей віком від 12 до 19 років з різних регіонів України. Спільна мета ‒ покращити стан із дотриманням прав дитини в Україні, домогтися, щоб діти менше потерпали від насильства і щоб дорослі ставилися до дітей як до повноправних громадян. https://t.me/youthvoices.


Джерело: ЖКУ 18 листопада 2020


Тегиправа дитини,   педофілія,   насильство щодо дітей,   інтернет,   Інтернет,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.