Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

До школи через суд: дитину відмовляються пускати на навчання, батьки б'ють в усі дзвони

Жителька Житомира Ярослава Рубцова змушена через суди добиватися скасування заборони навчатися у звичайному класі для своєї невакцинованої доньки.

Про це повідомляє ТСН.

Жінка принципово не вакцинує свою 8-річну дочку Христину. Однак, у навчальному закладі попередили, що усі діти мають бути щепленими, інакще до занять не допустять.

Так, донька Ярослави не може разом з іншими дітьми навчатися у школі. Одного разу всі уроки для неї в окремому кабінеті проводила шкільний психолог. Мама тоді викликала активістів і поліцію, говорить, що дочка отримала стрес.

Щоб добитися справедливості мати змушена була звертатися з позовом до суду. Але обов'язковість щеплень для вихованців садочків та шкіл підтвердив Верховний суд України.

Директор школи показує той же кабінет психолога. Зараз тут триває ремонт. Саме так на самоті змушені будуть вчитися невакцинированные школярі, у яких проти щеплень немає медичних протипоказань. Батькам запропонують декілька варіантів навчання: або дистанційне, індивідуальне або екстернат.

Маму Христини це не влаштовує. Проте Ярослава така не одна. Деякі батьки також зіткнулись з також проблемою, коли їхніх дітей відмовились зараховувати до школи чи садочка. Захисники кажуть, що порушується конституційне право дітей на освіту.

"Будь-які судові позови будуть безрезультатними, тому що не дозволяють якось по-іншому трактувати це. Вказівки і висновки Верховного суду є обов'язковими для виконання першими судами та апеляційними", - пояснив юрисконсульт департаменту освіти Житомирської міської ради Олександр Козуб.

Це вимушений, але необхідний захід, кажуть медики. Оскільки через масові відмову від щелень виникає ризик спалаху небезпечних захворювань. Колективна вакцинація просто необхідна, щоб врятувати дітей, яким у св'язку з проблемами зі здоров'ям вакцинація протипоказана.

Вимушені обмеження вже діють, кажуть у школі, де навчається донька позивача. У перший клас туди записалося 57 учнів. Не відмовили ще ні жодному, бо у них на руках є довідки про вакцинацію. Одак мати Христини не збирається здаватися та чекає на засідання суду, який і вирішить долю дитини до початку навчального року.

 


Джерело: Знай 07 червня 2019


Тегиправа дитини,   щеплення,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.