Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

До 2023 року в Україні має закінчитися переформатування дитячих будинків, – Станіслав Куценко

Зараз в нашій країні перебувають на обліку близько 70 тисяч дітей-сиріт, і при цьому тільки у 8% з них немає батьків. У решти 92% батьки були позбавлені прав на дітей з різних причин, серед яких, зокрема, алкоголізм і проблеми з законом.

Про це в студії телеканалу UATV розповів начальник Головного управління юстиції в місті Києві Станіслав Куценко.

“Таким чином, діти, часто маючи батьків, потрапляють в інтернати. Але, звичайно ж, інтернат – це не найкраще місце для розвитку дитини. І тому зараз є концепція, в якій пропонується пробувати повертати дітей в сім’ї – або до їхніх рідних, або до усиновителів”, – каже гість студії.

Як зазначала раніше в. о. обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, з 2020 року в Україні вже не будуть приймати дітей до інтернатів. З 2020 по 2023 рік відбудеться переформатування дитячих будинків, і на їх основі почнуть працювати паліативно-реабілітаційні центри.

“Тобто, до 2023 року реформа повинна бути завершена, а в цей перехідний період буде відбуватися переформатування закладів. Система повинна кардинально змінитися. Людина не повинна постійно перебувати в інтернаті, ні дитина, ні доросла людина. Вона повинна перебувати в нормальному середовищі і при цьому отримувати психологічну і, якщо необхідно, медичну допомогу, щоб стати повноцінним членом суспільства”, – говорить Станіслав Куценко.

Зараз дуже важливо, щоб інститут усиновлення став більш популярний в Україні, підкреслює гість студії. Одним із кроків у цьому напрямку може стати стимулювання учасників цього процесу. Наприклад, можна створити такі умови, коли в допомозі усиновленню дітей будуть зацікавлені самі керівники дитячих будинків. Також потрібно стимулювати громадян брати дітей в свої сім’ї.

“Для сімей потрібно створити умови. Якщо ти всиновлюєш дитину, держава тобі, наприклад, дає житло в безстрокову оренду або до досягнення дитиною 18-річного віку, коли вона може піти “у вільне плавання”, піти вчитися, переїхати в гуртожиток і т. д. Я виступаю за те, щоб були саме такі мотиваційні моменти для того, щоб система запрацювала”, – розповів начальник Головного управління юстиції в Києві.


Джерело: uatv.ua 07 червня 2019


Тегидіти-сироти,   права дитини,   дитячі будинки,   реформа,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".