Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дитячий омбудсмен розповів, як зміниться процедура усиновлення сиріт в Україні

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба наполягає, що сім’ї, які планують усиновити дитину-сироту, мають проходити спеціальне навчання.

На цьому Кулеба наголосив у четвер під час зустрічі з членами Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики з нагоди Дня усиновлення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Досвід зараз показує, що це треба було зробити ще 10 років назад на державному рівні. І нова команда Міністерства соціальної політики незабаром зробить це — те, що не вдалося зробити при попередній владі, щоб всі сім’ї, які хочуть прийняти дитину-сироту, проходили навчання. Адже сьогодні, на жаль, є випадки, і їх чимало, — повернення дітей. Тому нам треба унеможливити такі речі”, - зазначив Кулеба.

Він уточнив, що випадки повернення дітей усиновлювачами трапляються в усіх країнах, але наголосив, що варто пильнувати, навчати й пересвідчуватися, що сім’ї, які приймають дітей, готові та пройшли необхідну підготовку й навчання, щоб їхніх ресурсів вистачило, щоб виростити гідного громадянина.

Як повідомлялося, 10 липня 2019 року Кабінет міністрів вніс зміни до порядку усиновлення дітей-сиріт. Нові норми передбачають введення обов’язкової підготовки для громадян України, які виявили бажання усиновити дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, удосконалення роботи служб у справах дітей з кандидатами в усиновлювачі щодо ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, та створення постійної комісії з питань міжнародного усиновлення.


Джерело: УКРІНФОРМ 30 вересня 2019


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".