Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Цькування маленьких українців. Що відбувається з нашими дітьми?

Випадки насильства серед учнів українських шкіл завжди були частиною нашого освітнього процесу

Вчора спілкувався з однією мудрою людиною, співзасновником приватної школи. Моїй доньці Оливці в травні 2020 року виповниться 6 років, і ми з дружиною вирішуємо, коли їй краще піти в школу — в 2020 чи 2021. І ще ми їздимо і розмовляємо з керуючими і директорами різних шкіл, щоб більше дізнатися про той чи інший навчальний заклад.

І звісно, що одне з важливих питань — це буллінг. Вперше ми на практиці дізналися, що таке дитячий буллінг, коли нашій доньці було 4 роки. В одному з гуртків, куди вона була записана, кілька дітей періодично знущалися над нею, штовхаючи її, сміючись над нею і показуючи пальцем. Востаннє це сталося прямо на «випускному іспиті», в присутності викладача і батьків. Батьки, які були присутні в залі навть не зважали, продовжуючи поводити себе як парнокопитні під час глибокого сну. Викладач теж зробила вигляд, що нічого не відбувається. Ми дочекалися завершення дійства і підійшли до викладача з питаннями. Не буду переповідати всі виправдання в стилі: «у нас буллінг немає», але певен, що суть наших претензій, як і власне діалог — вилетіли з голови цього викладача приблизно за 30 секунд після його закінчення.

Випадки насильства серед учнів українських шкіл завжди були частиною нашого освітнього процесу. І зараз, судячи з численних прикладів, вони стають дедалі помітнішими. Я читав, що на сьогодні в Україні жертвами буллінгу стають 8 з 10 дітей. На буллінг є запит з боку суспільства, яке щосили намагається самостверджуватися за рахунок інших. Є абсолютне прийняття буллінгу людьми, які звикли жити в агресивному середовищі, говорити грубощі один одному й одразу переходити на особистості.

Буллер часто-густо стають ті, кому бракує уваги, чуйності і поваги батьків. У більшості таких дітей — яскраво виражений нарцисизм, їм весь час хочеться самостверджуватися за рахунок інших, доводячи власну перевагу. Особливо це працює, коли оточення, в тому числі вчителі, не звертають увагу або, що гірше — мовчки за цим спостерігають. Гірше — бо буллеру потрібні глядачі, аби максимально проявити демонстративну поведінку.

Буллінг супроводжує маленьку людину майже все його дитяче життя і з часом переходить в інші форми психологічного насильства. Однією з таких форм, наприклад, є газлайтинг, мета якого — змусити людину сумніватися в адекватності свого сприйняття навколишньої дійсності.

У ситуаціях, коли цькують дітей, винні не діти, а батьки і вчителі. Ні ті, ні інші здебільшого не прагнуть і не мають бажання і часу займатися розглядами в пошуку доказів «як все було насправді» і «хто винен». І це відбувається, незважаючи на те, що в Україні права дітей захищають закони «Про охорону дитинства» та «Про попередження насильства в сім'ї», а ті, хто порушив закон, несуть адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

 


Джерело: Новое время 05 грудня 2019


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   булінг

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.