Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чужий досвід: як в світі карають батьків за відмову від щеплень

У більшості європейських країн дотримуються практики добровільної вакцинації, але в деяких країнах – щеплення є обов’язковими. У МОЗ розповіли, як «впливають» на батьків, які відмовляються вакцинувати дітей.

ІТАЛІЯ
Для того щоб відвідувати в Італії садки і школи, діти повинні бути вакциновані. Батьки зобов’язані надати довідку про щеплення. Там не дозволяється свідомо від них відмовлятися, а якщо дитину прищепили невчасно – батьків можуть оштрафувати.

НІМЕЧЧИНА
У червні 2017 року в Німеччині було внесено зміни в законодавство: перш ніж віддавати дитину в садок, батьки повинні отримати консультацію про вакцинацію і надати відповідну довідку. Адміністрації дошкільних навчальних закладів зобов’язали інформувати органи охорони здоров’я, якщо така довідка не була надана батьками.

ФРАНЦІЯ
У Франції було прийнято новий закон, згідно з яким всі діти повинні отримати одинадцять обов’язкових щеплень. Щеплення від дифтерії, правця та поліомієліту були обов’язковими й раніше, а від коклюшу, гепатиту В, кору, паротиту та краснухи – рекомендованими.

Якщо батьки відмовляються вакцинувати дітей, їх можуть не прийняти в садки і школи.

США
У всіх штатах діє умова, згідно з якою діти не можуть відвідувати школи й дошкільні навчальні заклади, якщо їм не зробили щеплення згідно з календарем. Але в деяких штатах є й винятки: люди можуть відмовитися від вакцинації з медичних, релігійних чи світоглядних причин.

АВСТРАЛІЯ
В Австралії діє політика «No Jab, No Pay», що означає: «Без вакцинації немає соціальної допомоги на дитину». А громадяни з низьким рівнем доходу отримують додаткові пільги, якщо дитина отримала усі щеплення згідно з календарем. Це рішення діє з 2016 року. Також в Австралії є закон про те, що дошкільні установи можуть відвідувати лише вакциновані діти.

КАНАДА
У Канаді вакциновані близько 85% дітей, 2% – батьки, які категорично проти щеплень, інші – ті, хто пропустив кілька щеплень в силу тих чи інших обставин.

За відмову від щеплень в Канаді не штрафують.

УКРАЇНА
В Україні в Законі «Про захист населення від інфекційних хвороб» йдеться про те, що батьки дитини (у віці до 15 років) мають право відмовитися від проведення профілактичних щеплень. В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що Верховна Рада повинна внести в законодавство зміни, що передбачають відповідальність за відмову від вакцинації.

 


Джерело: uk.etcetera.media 21 травня 2018


Тегиправа дитини,   щеплення,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.