Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Читати чи не читати листування дитини в соцмережах

З одного боку, перевіряти повідомлення добре — так як ти будеш впевнена, що ніякий шахрай та зловмисник не намагається зв'язатися з твоєю дитиною. Але з іншого — ти можеш повністю втратити довіру дитини і стати для неї ворогом номер один, інформує Ukr.Media.

Знаю, що більшість батьків вибере варіант "читати", пояснюючи це «синіми китами» та інтернет-шахраями. Але чи дійсно контроль означає безпеку?

Запитайте у будь-якого підлітка, чи можуть дорослі таємно контролювати їх життя, і ви побачите, скільки відчаю, страху і безпорадності в цьому "НІ!".

"Коли я дізнався, що батьки читають мою переписку в соціальних мережах, я втратив будь-яку довіру до них".
"Папа встановив стеження за моєїм листуванням через спеціальну програму, і мені довелося вести подвійне життя, використовувати шифри, щоб хоч якось відстоювати своє право на приватність".
"Я добре вчуся, погоджуюся на правила, встановлені в нашому будинку, але іноді з друзями в листуванні ми використовуємо брудні слівця або жартуємо так, як ніколи не робимо цього в реальності. Але це для нас важливо — це дуже особисте, і цього ніхто не повинен бачити".
Довіра допомагає нам вивовувати спокійних, упевнених у собі дітей, здатних відстоювати свої кордони. У той час як тотальний контроль руйнує близькість, порушує здатність будувати рівноправні і чесні відносини, робить людину підозрілою, нервовою, не здатною справлятися з труднощами, не усвідомлює свої і чужі кордони.

"А якщо дитина ніколи не дізнається про це?".

Дитина все одно дізнається. Чим старшою вона стає, тим складніше її обдурити. Тим більше, що технічно діти краще озброєні, ніж батьки. Якщо ви дійсно хочете, щоб ваші діти були в безпеці, потрібно дотримуватися кількох правил:

1. Перед покупкою телефону/планшета/ноутбука/комп'ютера проговорити з дитиною про правила.

Які сайти/додатки/соцмережі/ігри припустимі в цьому віці, а які — ні. Скільки часу можна проводити за гаджетами з метою розваги, а скільки — з метою навчання. Які фотографії доречно викладати в інтернет, а які — ні.

З ким можна спілкуватися віртуально, а з ким — ні. Ще раз уточню: правила складаються спільно з дитиною. І переглядаються кожні два роки в бік розширення.

2. Правила безпеки — це те, що потрібно обговорювати регулярно, а не тоді, коли щось страшне сталося (у світі, країні, місті, з дитиною).

Що робити, якщо тебе шантажують в особистих повідомленнях незнайомці? До кого звернутися за допомогою, якщо ти вже відправив/відправила інтимні фотографії, а вони були викладені в публічний доступ? Що в принципі неприпустимо або заборонено законом в соціальних мережах та інтернеті? І т. д. Велика проблема в тому, що самі батьки часто не знають відповідей на ці питання.

3. Найголовніше завдання батьків — побудувати з дітьми довірливі відносини.

Ми не зможемо вберегти їх від усіх проблем, труднощів, неприємностей. Але ми можемо дати їм підтримку і навчити справлятися з цим. Підлітки повинні розуміти, що до дорослих можна звернутися з будь-якою проблемою, і тебе не будуть лаяти, карати, соромити, обмежувати в діях. Ти дійсно отримаєш допомогу та прийняття. І, безумовно, зробиш свої висновки з ситуації.

4. Ви можете читати переписку дитини в одному єдиному випадку: якщо син або дочка вам це дозволили.

З'явилися якісь підозри, хвилюєтеся, що з дитиною щось відбувається — повідомте про свої почуття, і попросіть дозвіл перевірити гаджет. Це чесно і правильно.

Просто скажіть своєму синові чи доньці: "Я хвилююся за твою безпеку, мені страшно, що хтось може скористатися твоєю довірливістю, але я не хочу порушувати твої кордони і читати повідомлення без дозволу. Давай разом подумаємо, як ми можемо подбати про моє і твоє благополуччя, щоб усім було комфортно".

І щоб не бути голослівною, уривок з 16-тої статті Конвенції про права дитини ООН:

"Жодна дитина не може бути об'єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте і сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції або незаконного посягання на її честь і гідність."


Джерело: Ukr.Media 25 липня 2018


Тегиправа дитини,   соцмережі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".