Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чи потрібен дитині репетитор: поради психолога

Чи потрібен школяреві репетитор, з якого віку та скільки потрібно займатися – подібні питання постають перед батьками на початку кожного навчального року.

На них немає однозначної відповіді, бо кожна дитина індивідуальна, пишуть Факти ICTV.

– У дітей вибіркові увага та пам’ять. Це означає, що вони будуть цікавитися, запам’ятовувати та розвиватися тільки в тому, що їх цікавить. З цього випливає – якщо молодший школяр з якоїсь причини не засвоїв предмет, отже, йому було нецікаво, – пояснила дитячий і сімейний психолог Тетяна Мавроді.

На її думку, в таких випадках дитині потрібно допомогти, і щоб додаткові заняття не пройшли дарма, необхідно вибирати репетитора, який зможе зацікавити її саме цим предметом, тобто він повинен бути ще і непоганим психологом.

Тому якщо окремі предмети для школяра стають непосильною ношею, а ви вже не в змозі допомогти, варто звернутися до професіоналів. І неважливо, в якому класі ваша дитина. Головне – зробити це вчасно. Тривалий час немає результату – шукайте іншого репетитора!

Коли потрібен репетитор – поради психологів:

Це необхідність, якщо дитина, наприклад, відстає з англійської, а в майбутньому без іноземної мови не обійтися. Якщо ж дитина отримала незадовільну оцінку, бо через лінь не зробила домашнє завдання, а батьки вже готові наймати репетиторів – тоді це марна трата грошей і часу.

У жодному разі не можна навантажувати учнів молодших класів заняттями з репетиторами з кількох предметів – чим більше репетиторів, тим менше бажання у дитини робити щось самостійно.

Залежно від потреб дитини, можна найняти одного репетитора, а з іншим предметів батькам варто самим допомогти чаду. Коли йдеться про підготовку до ЗНО – це необхідність!Навіть якщо дитина добре вчиться, за рік до тестування репетитор допоможе освіжити в пам’яті матеріал з нуля.

Двох занять на тиждень з одного предмета буде достатньо.

Тетяна Мавроді зробила важливе зауваження щодо допомоги батьків:

– У багатьох сім’ях це призводить до конфліктів. Не маючи певної освіти, терпіння та вільного часу, батьки доходять до точки кипіння. За її словами, у таких випадках більшість вчителів, викладачів і навіть репетиторів віддають своїх дітей в руки інших професіоналів, мовляв, можу навчити всіх, але своїм дітям я не вчитель.

– До спільних занять варто вдаватися тільки у тому випадку, якщо батьки на 100% впевнені у своїй компетенції та витримці, – підсумувала вона. Репетиторство в школі

У Міносвіти України хочуть заборонити таку практику через конфлікт інтересів. Тому цього року відомство звернулося до шкіл і оголосило репетиторство порушенням.

Водночас школа має право надавати такі платні послуги – але тільки легально, тобто шляхом укладення відповідного договору з батьками. А батьки вже самі вирішують – чи потрібен їхній дитині репетитор.

Головна порада – не змушуйте дитину, враховуйте її бажання. Інакше це будуть викинуті на вітер гроші. Бо у спілкуванні репетитора з учнем важливий також психологічний контакт. Якщо його не було на уроках, навряд чи він з’явиться під час індивідуальних занять. І ще один момент – навіть якщо ви знайшли репетитора, якого вам порадили друзі чи знайомі, це не означає, що він підходить вашій дитині.

Тому цікавтеся в обох щодо результативності таких уроків. Якщо її немає, а ви продовжуєте платити, то це вже буде ваша відповідальність як батьків, які не бажають займатися своєю дитиною. І насамкінець – важливі не оцінки в школі, а знання.

 


Джерело: news.t1.ua 02 вересня 2019


Тегиправа дитини,   освіта,   репетитор,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.