Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Через військовий конфлікт на Донбасі діти в 3,5 тис. навчальних закладів щодня стикаються з небезпеками

Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй ЮНІСЕФ закликав прискорити впровадження декларації про безпеку шкіл в Україні, зокрема в контексті війни на сході України, оскільки через військовий конфлікт на Донбасі діти і вчителі в 3 500 навчальних закладах майже щодня стикаються з небезпеками. Про це повідомляє прес-служба організації.

"Через конфлікт, який триває вже сьомий рік, діти і вчителі в 3500 навчальних закладах майже щодня стикаються з небезпеками, які загрожують їхньому життю і благополуччю. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликає прискорити впровадження декларації про безпеку шкіл в Україні", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що понад 750 шкіл і дитячих садків було пошкоджено або зруйновано від початку бойових дій. Багато інших навчальних закладів були змушені зупиняти навчальний процес через посилення атак. Майже 400 тис. дітей ходять до шкіл, розташованих поблизу лінії розмежування, де обстріли та надзвичайне забруднення мінами загрожують їхньому життю та добробуту.

Окрім того, протягом попереднього навчального року було зареєстровано 19 атак на школи, п'ять із них відбулися в квітні 2020 року. Під час одного з інцидентів сімнадцятирічна дівчина дістала поранення осколками на шкільному подвір'ї.

В ЮНІСЕФ нагадують, що в листопаді 2019 року Україна стала сотою країною, яка підписала декларацію про безпеку шкіл і взяла на себе зобов'язання вжити конкретних заходів для захисту учнів, педагогів та освітніх установ під час збройного конфлікту.


Джерело: 112 канал 10 вересня 2020


Тегиправа дитини,   Донбас,   безпека,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".