Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Це порушує права дітей та батьків: просять скасувати обов`язкову шкільну форму

На сайті електронних петицій зареєстрували петицію про відміну обов'язкової шкільної форми та скасування відповідного Указу Президента "Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти".

Звернення зареєструвала Олена Парфьонова 15 квітня 2019 року.

Олена Парфьонова зазначає, що указ, ухвалений ще Леонідом Кучмою, мав на меті забезпечити дітей недорогою шкільною формою, а соціально незахищені категорії населення мали отримувати її безкоштовно. Проте цього не відбувається.

"Нині шкільна форма є настільки дорогою, що суттєво позначається на бюджеті родин, які мають дітей шкільного віку. А існування цього Указу Президента дає право окремим авторитарним керівникам шкіл вимагати від батьків придбання форми певного зразка, нерідко, за завищеними цінами", – зауважила авторка петиції.

Окрім того, у 2008 році Україна офіційно стала повноправним членом СОТ. Міжнародні документи передбачають процес інтеграції.

"... для покращення доступу до ринків виробів та одягу - зменшення або скасування нетарифних бар'єрів; забезпечити застосування політики справедливих та рівних торговельних умов щодо текстильних виробів та одягу; запобігати дискримінації імпорту в секторі текстилю та одягу при вживанні заходів з міркувань загальної торгової політики", – йдеться в тексті петиції.

На думку авторки петиції, зміст Указу Президента та Постанови Кабінету Міністрів від 1996 р. є дискримінаційними, порушують права батьків та дітей, а також суперечать зобов’язанням України, взятими при вступі до СОТ.


Джерело: konkurent.in.ua 17 квiтня 2019


Тегиправа дитини,   шкільна форма,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок