Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Булінг у школі: топ порад Дмитра Карпачова для захисту дитини від насмішок

Зірковий психолог Дмитро Карпачов в Instagram пояснив причини і способи боротьби з булінгом в школі.

Фахівець нагадав, що булінг – явище поширене, від нього страждають майже всі учні. Найчастіше від принижень страждають дівчатка (53% випадків), хлопчики в 47% випадків.

Булінг може виражатися по-різному:

  • Висміювання і образи - в 13% випадків,
  • Поширення пліток-12%,
  • Фізичне насильство-5%.

Причиною булінгу може стати нестандартна зовнішність дитини, його поведінка, національність або раса, релігійні погляди, фізичні особливості.

Найчастіше діти мовчать про подібне - в 57% випадків вони не діляться з батьками.

Як боротися з булінгом:

  • Дізнатися якомога більше інформації про конфлікт: як довго він триває, глибину впливу і форму цькування. Хто призвідник, хто учасник, де все відбувається і в яких умовах. Як реагують на те, що відбувається вчителі та інші дорослі.
  • Поговорити з дитиною про булінг. Пояснити йому, що принижувати людину не може ніхто і ні за яких обставин.
  • Дитина повинна знати, що ніхто не має права його ображати. Не обов'язково кривдники доходять до фізичного насильства-будь-яка інша форма булінгу теж неприпустима.
  • Кривдник чекає від жертви певної реакції-страху, сліз, відстороненості. Якщо нападки не працюють, бажання знущатися над жертвою пропадає. Навчіть дитину давати відсіч.
  • Якщо у дитини не склалися відносини в класі, переведіть його в паралельний клас або іншу школу. Іноді вилучення з травмуючої середовища-кращий вихід захистити від психологічних травм і деструктивного впливу.
  • Поясніть дитині, що підтримуєте його і хочете допомогти. Дитині важливо розуміти, куди йому звертатися в такому випадку. Не кидайте дитину один на один з його шкільними проблемами. Запущені випадки цькування можуть коштувати дитині здоров'я і навіть життя.
  • Зверніться за допомогою до вчителя, шкільного психолога, адміністрації школи, поговоріть з батьками кривдників. Якщо реакції немає, звертайтеся зі скаргами в правоохоронні органи і управління освіти.

Джерело: Знай 26 серпня 2021


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   булінг

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".