Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Більшість дітей під час війни помирають не від куль, а через відсутність чистої води, - ЮНІСЕФ

На Донбасі 3,6 мільйона людей страждають від пошкоджень водної інфраструктури, при цьому 500 тисяч дітей потребують доступу до чистої питної води

Такі дані оприлюднив у глобальному звіті "Вода під прицілом" Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ / UNICEF), передає Depo.Донбас з посиланням на прес-службу Харківської правозахисної групи (ХПГ).

"У своєму звіті UNICEF привертає увагу до погроз, які виникають в країнах з тривалими конфліктами через військові атак на об'єкти водної інфраструктури. Серед країн, в яких проблема стоїть найбільш гостро, - Афганістан, Ємен, Ірак, Буркіна-Фасо, Демократична Республіка Конго, Ефіопія, Камерун, Лівія, Малі, М'янма, Південний Судан, Сирія, Сомалі, Судан, Центральноафриканська Республіка та Чад . В цьому році до переліку вперше увійшла Україна", - розповіли правозахисники.

Виконавчий директор UNICEF Генрієтта Фор розповіла, що в дітей, що живуть в умовах тривалих конфліктів, ситуація ускладнюється відсутністю доступу до чистої питної води.

"Реальність така, що більше дітей помирають через відсутність доступу до чистої води, ніж від куль", - підкреслила вона.

Зазначається, що минулого року в зоні конфлікту було зафіксовано 89 атак на об'єкти водної інфраструктури, а з початку цього року - вже 19.

"Часті перебої в постачанні води, в поєднанні з недостатнім рівнем вакцинації дітей, підвищують ризик поширення інфекційних захворювань. Відсутність чистої води і належної санітарії є серйозною загрозою для майбутнього дітей", - йдеться в доповіді.

Повідомляється, що в умовах тривалих конфліктів діти молодше 15 років мають в 3 рази вищий ризик померти від захворювань, пов'язаних з відсутністю чистої води, санітарії та гігієни, ніж від прямого насильства. У дітей до 5 років такий ризик ще вищий.

"Сплановані атаки на систему водопостачання та санітарії - це атаки на вразливих дітей. Доступ до води - це основне право людини. Вода необхідна для життя", - зазначила Фор.


Джерело: depo.ua 29 березня 2019


Тегиправа дитини,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок