Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Більше 60 мільйонів дітей молодшого шкільного віку позбавлені можливості вчитися

Згідно з новими даними Міжнародного статистичного інституту ЮНЕСКО (МСІ), ситуація з доступом до початкової освіти перестала поліпшуватися. У 2010 році нараховувався 61000000 дітей молодшого шкільного віку, які не відвідують школу. Стільки ж їх було і в 2008 році.

До 2008 року протягом 15 років спостерігалася стійка тенденція до зниження числа дітей, які не отримують освіту. Однак подальшого прогресу в останні роки не спостерігається, і число дітей, які не отримують освіту, залишається майже незмінним.

На думку експертів, така тенденція пояснюється, здебільшого, ситуацією в країнах Африки на південь від Сахари. 23% дітей шкільного віку цього регіону, тобто приблизно одна дитина з чотирьох, ніколи не ходили в школу або кинули навчання на стадії початкової освіти.

Загальне число дітей, які не мають доступу до освіти, зросла в цьому регіоні з 29 мільйонів у 2008 році до 31 мільйонів у 2010. У Нігерії число таких дітей становить 10,5 мільйонів, в Ефіопії - 2,4 мільйона.

«Така тенденція за три роки до дати, наміченої для забезпечення загальної початкової освіти, - привід для серйозного занепокоєння. Доступ до освіти - не тільки право кожної людини. Освіта дає можливість вирватися з убогості і відкриває шлях до подальшого розвитку», - заявила глава ЮНЕСКО Ірина Бокова.

Разом з тим, у Південній і Західній Азії спостерігається значне поліпшення ситуації з освітою дітей. У цих країнах число дітей, які не отримують освіту, знизилося за період з 1990 по 2010 рік з 39 до 13 мільйонів. В арабських країнах це число складає 5000000, 2,7 мільйона - в країнах Латинської Америки і Карибського басейну, 1,3 мільйона - в Північній Америці і Західній Європі, 900 тисяч - в Центральній та Східній Європі і 300 тисяч - в Центральній Азії.
 


Джерело: Центр новостей ООН 20 червня 2012


Тегизахист прав дітей,   шкільна освіта,   початкова освіта

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.