Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Близько 700 тисяч дітей на сході України живуть і навчаються у небезпечних умовах

Майбутнє мільйонів дітей, які живуть удержавах, охоплених збройним конфліктом, - під загрозою. Воюючі сторони здійснюють грубі порушення прав дітей, а світові лідери не вживають необхідних заходів для того, щоб покінчити з безкарністю за такі злочини. Про це йдеться в новій доповіді Дитячого фонду (ЮНІСЕФ). У ньому, серед іншого, описано тяжке становище дітей на сході України.

«В останні 12 місяців діти із зон конфлікту продовжували страждати від неймовірного насильства. Міжнародне співтовариство так і не змогло виправдати очікування цих дітей», - заявив представник ЮНІСЕФ Манюель Фонтен. Він підкреслив, що багато років сторони конфлікту здійснюють серйозні злочини при майже повній безкарності. У минулому році ситуація тільки погіршувалася.

Автори нової доповіді відзначають, що діти - основні жертви збройних конфліктів. Їх використовують в якості живого щита, вербують в солдати, вбивають, калічать, позбавляють можливості навчатися і лікуватися.

«Сьогодні необхідно зробити набагато більше для захисту дітей і надання їм допомоги», - сказав Манюель Фонтен. Зґвалтування, примусові шлюби, викрадення стали стандартною тактикою у конфліктах від Сирії до Ємену, від Демократичної Республіки Конго до Нігерії, Південного Судану і М'янми».

У доповіді описано становище дітей в Афганістані, Демократичній Республіці Конго, Іраку, Сирії, Центральноафриканській Республіці, Камеруні, М'янмі, Нігерії і Нігері, на окупованих палестинських територіях, у Південному Судані, Сомалі, Ємені та на сході України.

На сході України більше чотирьох років конфлікту призвели до руйнівних наслідків для системи освіти. У зоні конфлікту зруйновані або пошкоджені сотні шкіл. Приблизно 700 тисяч дітей навчаються у небезпечних умовах, пов'язаних, у тому числі, з боєприпасами. В особливо скрутному становищі, як йдеться у документі, виявилися 400 тисяч дітей, які живуть у межах 20 км від «лінії зіткнення».

У ЮНІСЕФ нагадали, що в 2019 році, коли відзначається тридцятиріччя Конвенції про права дитини та сімдесятиріччя Женевських конвенцій, у внутрішні або міжнародні конфлікти залучено найбільше число держав за останні три десятиліття. Основні жертви всіх цих конфліктів - діти.

У Дитячому фонді закликали всі воюючі сторони виконувати свої міжнародні зобов'язання і негайно припинити порушення прав дітей і нападу на об'єкти цивільної інфраструктури, в тому числі на школи і лікарні.


Джерело: Українське право 04 сiчня 2019


Тегиправа дитини,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок