Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

100 млн китайських сімей скористаються правом завести другу дитину - соціологи

Близько 100 млн китайських подружніх пар після рішення Комуністичної партії Китаю дозволити сім'ям заводити другу дитину скористаються цим правом. Про це в інтерв'ю China Daily заявив соціолог з Пекінського університету Лю Дзех, передає NEWSru.com. Раніше з таким же прогнозом виступив науковець університету Нанкай в Тяньцзіні, один з експертів комісії з питань охорони здоров'я та планування сім'ї Юань Синь.

На думку експертів, у більшості випадків другої дитини будуть заводити сім'ї, які проживають у сільській місцевості, і станеться це не відразу, а поступово. Як вважає Лю Дзех, найближчим часом цим правом скористаються люди, що народилися в 1970-ті роки, спонукувані бажанням "зловити останній автобус". Народжені ж в 1980-х і 1990-х роках не мають великого бажання терміново народити другу дитину, упевнений експерт.

Рішення про надання права мати другу дитину всім китайським сім'ям було прийнято 29 жовтня на пленумі Компартії Китаю. Експерти визнали його "історичним".

Політику "одна сім'я - одна дитина" запровадили в Китаї в 1979 році через економічні проблеми. Для сімей, які порушили це правило, діяли штрафи і суворі стягнення на службі.

Втім, в останні роки обмежувальні заходи поступово послаблювалися. У 2013 році влада Китаю дозволила заводити другу дитину тим сім'ям, в яких обоє батьків є єдиними в своїй родині. Пізніше право народити другу дитину отримали сім'ї, в яких в одного з батьків не було рідних братів і сестер.

У лютому 2015 року влада Китаю визнала, що зіткнулася із серйозною проблемою старіння населення. Для виходу з ситуації заступник директора комісії з планування сім'ї провінції Шаньсі і старший член Народної політичної консультативної ради Китаю (НПКРК) Мей Чжицян запропонував законодавчо закріпити обов'язок мати другу дитину в сім'ї. Пропозиція зазнала критики громадськості, і на радикальні заходи влада вирішила не йти.

На сьогодні КНР, як і раніше. лідирує в світі за чисельністю населення, яке становить, за даними державного статистичного управління республіки, на початок 2015 року (без урахування спеціальних адміністративних районів Гонконг і Макао, а також острова Тайвань) 1 млрд 367 млн 820 тис. людей. Природний приріст населення в 2014 році становив 7,1 млн. При цьому кількість чоловіків у країні значно перевищує кількість жінок - на 33,7 млн осіб.


Джерело: NEWSru.ua 02 листопада 2015


Тегиправа дітей,   Китай

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.