Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Інтернет-загрози: що змушує дітей дзвонити на Гарячу лінію. ІНФОГРАФІКА

Громадська організація «Ла Страда Україна», що спеціалізується на захисті прав людини, протидії насильству та торгівлі людьми, опублікувала результати роботи дитячої «гарячої» лінії за півтора року (з січня 2017 року по червень 2018 року). З усього обсягу дзвінків фахівці відібрали ті, які стосуються безпеки дітей в інтернеті, і розповіли. EtCetera з’ясував, що найбільше лякає дітей і підлітків в мережі.

ФАКТ. За півтора року на Національну дитячу «гарячу» лінію надійшло понад 35,5 тис. дзвінків (у 7,5% випадків дзвонили дорослі). З них 11,5 тис. стосуються небезпек, з якими діти стикаються в інтернеті.

НАЙБІЛЬШЕ. Найпоширенішими погрозами за цей період стали комп’ютерна та інтернет-залежності, а також секстинг (інтимне переписування і пересилання інтимних фото). В обох випадках на Гарячу лінію надійшло понад 2,5 тисячі дзвінків. Потім у «рейтингу загроз» йдуть:

– тролінг: глузування, провокації з метою вивести дитину з себе;

– фішинг: вид інтернет-шахрайства, мета якого – отримати доступ до конфіденційної інформації (логінів, паролів);

– грумінг: входження в довіру до дитини заради особистої зустрічі, вступу в сексуальні відносини, шантажу тощо.

По кожній проблемі неповнолітні українці зверталися на «гарячу» лінію понад тисячу разів.

КИТИ ТА КАРТКИ. Найменш поширеними за останні півтора року були скарги на смертельні квести в соцмережах, цькування і кардинг (вид шахрайства, при якому проводиться операція з використанням банківської карти та її реквізитів).

ДОВІДКА. На Національну дитячу «гарячу» лінію можна звернутися зі стаціонарного телефону за номером 0 800 500 225 або з мобільного за номером 116 111. Допомогу або консультацію психолога, юриста або соціального працівника можуть отримати як дорослі (якщо питання стосується порушення прав дитини), так і діти.

 


Джерело: etcetera.media 14 вересня 2018


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   інтернет,   Інтернет,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.