Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У США вперше випустили монету із зображенням темношкірої жінки

Письменниця та феміністка Мая Енджелоу стала першою темношкірою жінкою, яку зобразили на американській монеті.

Монету вартістю 25 центів із зображенням Енджелоу ввели в обіг у понеділок, 10 січня.

Письменниця зображена з піднятими вгору руками як птах на тлі сонця, що сходить. У Монетному дворі США заявили, що образ Енджелоу був “натхненний її поезією і символізував спосіб її життя”.

Поетеса та письменниця Мая Енджелоу, яка померла в 2014 році, написала книгу Я знаю, чому співає птах у клітці. У ній вона розповіла про расову дискримінацію, якої зазнала у дитинстві.

Вона брала активну участь в русі за громадянські права. Працювала з Мартіном Лютером Кінгом і Малкольмом Іксом. 1993 року продекламувала свій вірш На пульсі ранку під час інавгурації президента Білла Клінтона.

— Кожного разу, коли ми оновлюємо нашу валюту, ми маємо можливість сказати щось про нашу країну – що ми цінуємо та як ми прогресували як суспільство.

Я дуже пишаюся тим, що ці монети відзначають внесок деяких з найвизначніших жінок Америки, включаючи Маю Енджелоу, – сказала голова Мінфіну США Джанет Єллен.

Монета з Енджелоу є першою у програмі American Women Quarters Монетного двору США, до якої пізніше цього року увійдуть перша жінка-астронавт доктор Саллі Райд та перша жінка-голова народу черокі Вілма Менкіллер.


Джерело: fakty.com.ua 14 сiчня 2022


Тегигендерна рівність,   США,   права жінок,   Мая Енджелоу

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".