Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Про повноправність третьої статі заявив нобелівський лауреат

Професор анатомії Каліфорнійського університету (США) і лауреат Нобелівської премії Леонард Гейфлік, який відкрив межу кількості поділів соматичних клітин - так звану "межу Гейфліка", вважає, що третю стать, яка поєднує в собі ознаки чоловічого і жіночого, є повноправною, а її визнання -- це питання толерантності.

"Я припускаю, що під третьою статтю мається на увазі індивід з ознаками обох інших в тій чи іншій мірі. Різниця між чоловіком і жінкою -- це не різниця між білим і чорним. Тут багато що залежить від ступеня. Я думаю, що третя стать є повноправною. Не має бути дискримінації стосовно тих, хто має обидві ознаки, або до тих, у кого фізичні статеві характеристики відрізняються від їх ментального стану. Толерантність до різних людей має бути", - сказав Гейфлік латвійській радіостанції Baltkom в рамках спеціального ефіру, присвяченого темі "Чоловік і жінка".

Він також зазначив, що стать чоловіки і жінки визначаться не тільки наявністю хромосом.

"Взагалі, є відмінність від існуючої думки, що наявність хромосом "Y "або "Х "в абсолютному вимірі визначає ту чи іншу стать людини. Це невірно... У підсумку все залежить від біологічних процесів, яких багато. Ступінь чоловічого або жіночого індивідуальна. Це не абсолютна різниця між чоловічим і жіночим, тому що існує цілий спектр відмінностей між ними", - сказав він.

Третя стать або третій гендер - термін, який використовується для опису людей, які з власної волі або внаслідок суспільного консенсусу не ідентифікуються ні як чоловік, ні як жінка, а також людей, які зараховують себе або зараховуються суспільством до іншого гендеру, не вкладається в подвійну систему розуміння статі.

Межа або ліміт Гейфліка (Hayflick limit) - межа кількості поділів соматичних клітин, названа на честь її відкривача Леонарда Гейфліка.

Вчений, спостерігаючи за клітинами людини, довів, що вони вмирають приблизно після 50 поділів, а наближаючись до цієї межі, виявляють ознаки старіння. Межа Гейфліка була відкрита у 1961 році.


Джерело: Експерс онлайн 10 лютого 2017


Тегигендерна рівність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".