Попри все не втратила бажання творити: історія пані Наталі з Бахмута
Бахмут, 2019 рік, пані Наталя відкриває власну майстерню з виготовлення шкіряних виробів. Власну справу починає з великою любов’ю та амбітними планами. Тоді мала досвід у підприємницькій діяльності, - розповідає пані Наталя. Першими кроками у цій сфері був продаж шкіряних сумок від українських виробників у власному магазині. От тоді і почала звертати увагу на те, які моделі, кольори та стилі найбільше приваблюють покупців, що полюбляють модниці, а на що – зовсім не звертають уваги. Помітила, що переважно людям хочеться купити щось не просто якісне, але й унікальне, з індивідуальним підходом до дизайну та виготовлення. Тоді жінка зрозуміла, що вже може запропонувати клієнтам саме те, що вони шукають – якісні та стильні шкіряні вироби, які відрізняються від масового виробництва. Так і народилася ідея власного бізнесу, що дозволяв виробляти і реалізовувати свою продукцію, а ще - втілювати своє бачення потреб клієнтів, при цьому з акцентом на ексклюзивності та якості продукції. Такий підхід до роботи сприяв швидкій появі покупців і стабільному зростанню бізнесу.
Так було до 2022 року, коли російські війська зайшли на українську територію з різних напрямків. Бахмут згодом стане осередком кровопролитних боїв, її будинок і майстерню знищили росіяни. Жінка переїхала до Чернігова. «Це був неймовірно важкий період, - пригадує пані Наталя. - Я втратила основу свого бізнесу, але зберегла найцінніше – бажання працювати та творити». Каже, зрозуміла, що попри всі труднощі прагне відновити роботу майстерні, вдосконалити виробничі процеси та розширити асортимент, щоб і далі займатися бізнесом, який приносить і дохід, і задоволення від роботи, а клієнтам – якісну продукцію на будь-який вибагливий смак.
Пані Олена подалася на грант за проєктом «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» і пройшла. Навчалася в бізнес-школі SEA WEE, а нині вже закупила обладнання. Це рукавна швейна машина, прес для гарячого тиснення, вирубний прес по шкірі, алфавіт для тиснення, прес-форми для вирубки шкіри. Тож тепер справа точно піде швидше.
Пані Наталя додає: «Дякую за отриману можливість взяти участь у навчанні, менторстві, що ви допомагаєте жінкам вразливих категорій отримати знання та відновити свою бізнес ідею. Величезне вам дякую!!!»
А ми дякуємо пані Наталі за її силу та непохитність.
Проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес та тих, хто втратив роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 29 листопада 2024