Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Ось що стане результатами дитячих тренінгів!

 Команда проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» провела онлайн-нараду, під час якої координатори регіональних хабів презентували результати своєї роботи за два останні місяці. А саме – проєкти, які напрацювали діти та підлітки під час тренінгів, присвячених участі дітей у житті громад.

Нагадаємо, ці тренінги мали кілька цілей. Базово – показати дітям, що до їх думок прислухаються та підтримують, що вони мають можливість навіть у юному віці змінювати власне життя, покращувати життя однолітків і своїх громад загалом. Крім того, тренери ставили за мету навчити усіх учасників відкрито та щиро висловлюватись, не боятись насмішок чи негативних реакцій, слухати інших і гуртуватись довкола ідей.

Всього у п`яти регіонах відбулось 15 тренінгів для підлітків, у них взяли участь 72 дитини різного віку. Як зазначили учасники наради, на почтаку тренінгів було дуже помітно, що діти не розуміють що таке участь в житті громади, однак в процесі роботи відбулась помітна еволюція і діти змінили погляди на свою роль у громаді.

В результаті цілого циклу тренінгів діти визначили які проєкти вони хотіли реалізувати у своїх громадах. Наприклад, Михайло-Лукашівська громада у Запорізькій області була створена лише у 2020 році. Планів розвитку було багато, але усе перекреслила війна. Тож, діти вирішили створити музичну студію, де юні місцеві мешканці могли б із користю та задоволенням проводити вільний час.

Школярі у Сумах визначили головною проблему комунікації серед підлітків, яка почалась ще з ковідної пандемії, тож, вирішили створити громадський ігровий простір для дітей. У Києві у дворі однієї із шкіл з`явиться арт-простір, де діти зможуть відпочивати, у Миколаївсько-Херсонському хабі – мистецька студія, а у Козаровичах Київської області – чіл-зона для дітей.

Як зазначили учасники наради, головним результатом тренінгів, окрім реалізації дитячих ініціатив, стало те, що діти зрозуміли, як вони можуть впливати на життя громади, покращувати як своє життя, так і життя інших. Дорослі учасники, тренери та координатори, теж набули нового досвіду. Зокрема, такої організації роботи, де кожна дитина відчуває повагу, важливість своєї думки та увагу до неї.

Нагадаємо, що проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» реалізується ЖКУ у Сумській, Запорізькій, Херсонській/Миколаївській, Київській областях та в місті Києві. У межах проєкту надається первинна психологічна допомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активностей, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.

Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.


Джерело: Жіночий консорціум України 03 квiтня 2024


ТегиНарада,   зустріч,   тренінги,   Тренінги,   нарада

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми