Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Ніколи не озирайтеся назад: історія слухачки бізнес-школи Sea-Wee

 До повномасштабного вторгнення росії в Україну Алла Кот із села Крути, що на Чернігівщині, працювала майстром манікюру. Каже, то на перший погляд просто процедура для краси, насправді – то про турботу про себе. Свою справу дуже любить, тож не дивно, що клієнти приходять охоче. Проте коли росіяни почали бомбити Чернігівщину, зрозуміла, що працювати не може, тим паче, війська країни-агресорки стояли буквально поруч із селом. «Було страшно і дико, - розповідає жінка. Не хотілося вірити, що то справді війна». Четверо дітей, чоловік у територіальній обороні, хвилювання було стільки, що зрозуміла – працювати зовсім не може. Коли прильоти були дуже близько, ховалися у ванну, але, наголошує, старалася не сіяти паніку серед дітей, щоб вони ще більше не лякалися. «Коли мама спокійна, тоді і діти спокійні», - каже жінка.

Коли за два з половиною місяці прийшла перша клієнтка, охоти працювати не було зовсім, зізнається жінка, проте подумала, отже, це комусь потрібно, тож знову взялася до роботи. І так закрутилося. Пані Алла каже, зрозуміла, що відволікатися в такий непростий час украй важливо як для клієнтів, так і неї. «Робота рятувала від морального пригнічення», - додає жінка.

Про грантову школу пані Аллі розповіла односельчанка, мовляв, може, зацікавить. Зацікавило, подала заявку на участь і пройшла. «Навчання у школі було супер, - каже пані Алла. – Для мене як для мами, яка просиділа 4 роки в декреті це було просто за свято. Дружня атмосфера, розуміння того, що ти важливий і важливо те, що ти робиш». І додає – корисним було і з психологічного боку, бо допомогло переосмислити те, що ти вже пережив за час війни.

За грантові кошти пані Алла закупила професійне обладнання – манікюрний стіл, стільці, витяжки, стерилізатори, навіть кісточки, абсолютно все. Завдяки цьому відкрила власний кабінет, каже, з’явився особистий простір, де лише я та клієнт: «Майстер манікюру – це як психолог, дівчатка приходять, чимось діляться, з’явилося значно більше клієнтів». Сміється, тепер у місто Ніжин із Крут не їздять. А ще завдяки такій підтримці з’явилася змога піти на навчання для підвищення кваліфікації, тож завершила курси й отримала сертифікат.

Тепер пані Алла вже думає про те, як розширити власну справу. І в найближчих планах – нові послуги. Звісно, треба ще трохи підучитися, щоб те все реалізувати, але без того нікуди, щоб добре працювати, треба розвиватися. Можливо, каже, колись відкриє кабінет і в Ніжині, але свого села точно не полишить.

«Важливо відшукати свій стержень, впевненість у собі, не боятися, бути впевненою в собі, погоджуватися на такі тренінги, просто для навчання, бо це дуже морально підтримує, це дає необхідний поштовх, щоб почати власну справу, - каже пані Алла. - Не боятися перепон, вони обов’язково будуть, не озиратися назад. Мене особисто дуже надихає родина, надихають клієнти. А ще ми в селі організували плетіння сіток, плетемо дуже багато. І ось ця робота заради перемоги теж дуже надихає».

Матеріал створено у рамках проєкту Жіночого консорціуму України «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни».


Джерело: Жіночий консорціум України 09 лютого 2024


ТегиУкраїна,   історія,   слухачка

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".