Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На Рівненщині чоловік через суд довів своє батьківство

Дитина є, а законного підтвердження батьківства немає….Сьогодні не рідко пари не поспішають до ДРАЦСу аби оформити свої стосунки офіційно, натомість обирають життя у громадянському шлюбі. Люди вважають, що штамп у паспорті великої ролі у стосунках не грає. Однак у правовій державі, все ж у певних ситуаціях не уникнути «формальностей». Особливо, якщо у пари з’являється дитина і батько хоче аби малюк носив його прізвище.

Ця історія про те, як чоловіку довелось через суд доводити своє батьківство. А допомогла йому у цьому адвокат, що співпрацює з Сарненським МЦ Валентина Кругліцька.

На початку цього року до Сарненського МЦ звернувся Володимир (ім’я змінено).Чоловік потребував правової допомоги задля здійснення представництва у суді в цивільній справі про визнання батьківства та внесення змін про батьківство до актового запису про народження дитини.

Як розповів Володимир, зі своєю цивільною дружиною вони вже три роки у стосунках. Разом живуть, ведуть спільне господарство, підтримують шлюбні відносини, результатом яких – рік тому стало народження їх сина. Люблячий батько дбає про малечу, старанно виконує батьківські обов’язки а ось у реєстрації батьківства йому було відмовлено. Це і змусило чоловіка звернутись до суду.

Поза як ст. 135 СК України передбачає, що при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень проводиться за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Ось і у цій ситуації запис про батька у свідоцтві про народження було зроблено зі слів матері, а не на підставі відповідних заяв передбачених вищезгаданою статтею.

Зрештою, завдяки зусиллям адвоката Валентини Кругліцької Рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області позов Володимира було задоволено повністю. А саме:

-визнати, що пан Володимир є батьком неповнолітнього сина 2018 року народження;

-внести зміни до актового запису про народження, складеного Володимирецьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, про народження неповнолітнього сина 2018 року народження, а саме виправити прізвище дитини на «Денисюк»;

-записати батьком дитини пана Володимира, громадянина України.

На даний час вирок набрав законної сили.


Джерело: Рівненські новини 13 червня 2019


Тегиправа чоловіків,   батьківство

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.